Dobry Styl > Wyposażenie > Biblioteczka z mebli kolonialnych – Elegancja i rozmach

Biblioteczka z mebli kolonialnych – Elegancja i rozmach

Data: 24.05.2017 Kategoria: Wyposażenie

Chyba każdy posiada w domu przynajmniej kilka swoich ulubionych książek, które dostał w prezencie lub po prostu chce mieć zawsze pod ręką. Aby mieć do nich łatwy dostęp i przy okazji odpowiednio je wyeksponować, warto zdecydować się na ładną biblioteczkę. Na przykład taką w stylu kolonialnym.

Biblioteczka w każdym domu

Domowe biblioteczki wielu kojarzą się z lekarzami i prawnikami, którzy w swojej pracy wykorzystują wiedzę zawartą w książkach związanych z reprezentowanymi przez nich dziedzinami. Jednak biblioteczka powinna znaleźć się w każdym domu i mieszkaniu – to atrybut ludzi inteligentnych.

Najbardziej odpowiednim miejscem na biblioteczkę jest salon, ponieważ to tam najczęściej oddajemy się lekturze. Wraz z poukładanymi na niej tonami, biblioteczka czyni to pomieszczenie przytulnym i eleganckim jednocześnie. Swoim wyglądem biblioteczka powinna wpasowywać się w styl danego wnętrza. Najbardziej spektakularne są te, które nawiązują do stylu kolonialnego.

Piękno stylu kolonialnego

-Meble w stylu kolonialnym należą do najpiękniejszych mebli dostępnych  na rynku. Są masywne i utrzymane w ciemnych barwach. Wykonuje się je zazwyczaj z drewna egzotycznego, w tym z mahoniu, teku, palisandru i akacji azjatyckiej. Obecnie meble kolonialne przeważnie sprowadza się z Azji południowo-wschodniej – tłumaczy ekspert reprezentujący sklep internetowy RAMADAN.

Biblioteczka w stylu kolonialnym to wspaniały mebel, który każdemu wnętrzu nada niepowtarzalnego charakteru. Jak w przypadku wszystkich tego typu mebli, najczęściej zdobiona jest motywami nawiązującymi do sztuki indyjskiej. Może również posiadać elementy szklane oraz wykonane z bambusa i rattanu, których celem jest dodanie meblom odrobiny lekkości.

Dla kogo

Biblioteczka w stylu kolonialnym najlepiej wyglądać będzie we wnętrzach utrzymanych w podobnym, klasycznym klimacie. Najlepiej prezentuje się w większych pomieszczeniach (te niewielkie może przytłoczyć i sprawić, że optycznie będą wyglądać na jeszcze mniejsze).