Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Jakie cechy powinna posiadać ekskluzywna pościel?

Jakie cechy powinna posiadać ekskluzywna pościel?

Data: 07.01.2018 Kategoria: Wystrój wnętrz

Trudno wyobrazić sobie dobry sen bez odpowiedniej pościeli. Na rynku znajdziemy mnóstwo produktów z tej kategorii – w tym również wiele modeli nazywanych pościelą ekskluzywną lub luksusową. Co tak naprawdę kryje się pod tym terminem?

Przede wszystkim materiał

To czy, pościel może zostać uznana za luksusową zależy w głównej mierze od materiału z jakiego została wykonana. Wśród produktów tej kategorii zdecydowanie króluje satyna. Czym jest i czemu to właśnie ona jest uważana za najbardziej ekskluzywną tkaninę? Satyna to rodzaj atłasu, bardzo delikatna i zwiewna tkanina, wykorzystywana najczęściej do szycia dekoracji, zasłon, obrusów, drogiej odzieży damskiej – sukni wieczorowych, spódnic, bielizny nocnej – oraz oczywiście pościeli. Jej cechą charakterystyczną jest delikatny połysk oraz fakt, że jest nieco śliska i chłodna w dotyku – jest szczególnie przyjemna latem. Doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, nie podrażania skóry, jest w 100% przewiewna. Na rynku dostępne są tkaniny różnych rodzajów, między innymi satyna cienka, satyna żorżeta czy satyna bawełniana. Każda z nich posiada własne cechy charakterystyczne, różnicę może stanowić grubość i trwałość splotów. Satynę należy pielęgnować w odpowiedni sposób. -W celu jej uprania powinniśmy wywinąć pościel na lewą stronę i złożyć w kostkę, żeby ograniczyć ilość zagnieceń. Pralkę nastawiamy na 40 stopni i pierzemy w odpowiednim środki piorącym (najlepiej w płynie). Po wypraniu pościel należy wyprasować w temperaturze maksymalnie 150 stopni – radzi specjalistka sklepu internetowego Tendina.

Estetyka pościeli

Pościel to nie tylko nakrycie na czas snu, ale również ważne element dekoracyjny – bez nich wystrój naszej sypialni może wydawać się niepełny. Dlatego myśląc o zakupie ekskluzywnej pościeli powinniśmy zastanowić się nad odpowiednim kluczem estetycznym. Na rynku znajdziemy wiele najróżniejszych modeli – od jednokolorowych kompletów, po najbardziej wyszukane wzory – linie, figury geometryczne, motywy roślinne i zwierzęce. Wybór odpowiedniego koloru nie powinien być trudny, wystarczy dobrać pościel o barwie podobnej do farby na ścianach sypialni, by mieć pewność trafionego zakupu. Im bardziej skomplikowane wzory na pościel, tym wybór może okazać się trudniejszy. Poza własnymi upodobaniami warto brać pod uwagę również styl, w jakim wcześniej udekorowaliśmy sypialnię. Bardzo geometryczny, surowy wzór raczej średnio będzie komponował się z wnętrzami urządzonymi w stylu rustykalnym lub kolonialnym.