Dobry Styl > Budowa i remont > Zalety domów szeregowych

Zalety domów szeregowych

Data: 06.05.2017 Kategoria: Budowa i remont

Domy szeregowe to standard na Zachodzie, a w Polsce stosunkowo nowe rozwiązanie zyskujące coraz większą popularność, zwłaszcza w większych miastach i na ich obrzeżach. Zabudowa szeregowa, składająca się z domów złączonych ze sobą ścianami i tworzących w ten sposób jeden szereg,  to unikalne połączenie mieszkania w bloku i domu jednorodzinnego. Jakie zalety posiada to rozwiązanie?

Prywatność i bezpieczeństwo

Dom szeregowy, podobnie jak w przypadku zabudowy jednorodzinnej, to gwarancja prywatności. Wszystko dzięki osobnemu wejściu do domu, które daje domownikom poczucie niezależności i intymności. Do tego dochodzi też własny ogród. Z drugiej strony bliskość sąsiadów sprawia, że czujemy się bezpiecznie i niweluje poczucie odosobnienia charakterystyczne dla życia w domach wolnostojących.

Własny ogród

Własny kawałek ziemi to jeden z największych atutów zabudowy szeregowej. Mieszkańcy każdego segmentu posiadają prywatny ogródek, który mogą dowolnie zagospodarować. To idealne miejsce na uprawę kwiatów, ziół i warzyw, mały plac zabaw dla dzieci oraz taras do wypoczynku i grillowania. W ogródku zrelaksujemy się i spędzimy miłe chwile w otoczeniu rodziny i znajomych.

Dobra lokalizacja

Nowoczesne szeregowce najczęściej zlokalizowane są w miastach lub na ich peryferiach. Zapewniają więc dobrą komunikację z centrum miasta, czyli łatwy dojazd do pracy i szkoły, zarówno samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej. To zdecydowana przewaga zabudowy szeregowej nad jednorodzinnymi domami wolnostojącymi stawianymi w znacznej odległości od miasta.

Zagospodarowanie terenu

Kupując dom w zabudowie szeregowej otrzymujemy w pakiecie również bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Na tego typu osiedlach zwykle znajdują się różnego rodzaju udogodnienia, takie jak place zabaw dla dzieci, siłownie na wolnym powietrzu, boiska sportowe i inne obiekty rekreacyjne. To również zagospodarowane tereny zielone, alejki i drogi dojazdowe. W pobliżu zabudowy szeregowej znajdziemy też sklepy i obiekty usługowe.

Korzyści finansowe

Mieszkanie w domu szeregowym oznacza również oszczędności dla domowego budżetu. Wyjaśnia to doradca z firmy MARCOPOLO DEVELOPMENT: Dom w zabudowie szeregowej zawsze kupimy taniej niż dom wolnostojący w podobnej lokalizacji. Wiele szeregowców powstaje przy tym na terenach podmiejskich, w związku z czym są one tańsze również od mieszkań zlokalizowanych w centrum miasta. W cenie mieszkania możemy więc otrzymać większy metraż i własny ogródek. Ponadto samo użytkowanie szeregowca także będzie opłacalną inwestycją. To przede wszystkim mniejsze opłaty za ogrzewanie w porównaniu do budynków wolnostojących, a to dzięki temu, iż segmenty połączone są ze sobą ścianami, co ogranicza straty ciepła. Zaoszczędzimy również na kosztach eksploatacyjnych i konserwacyjnych, np. na wywozie odpadów czy utrzymaniu wspólnych terenów zielonych. Biorąc pod uwagę tak liczne zalety szeregowców, nie dziwi rosnące zainteresowanie tego typu ofertami nieruchomości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *