Dobry Styl > Porady > Co obejmują kompleksowe usługi firm przeprowadzkowych?

Co obejmują kompleksowe usługi firm przeprowadzkowych?

Data: 02.05.2018 Kategoria: Porady

Jeśli zależy nam na tym, aby przeprowadzka nastąpiła szybko i sprawnie, a więc możliwie bezboleśnie, warto zatrudnić profesjonalną firmę przeprowadzkową, i to najlepiej taką, która świadczy usługi kompleksowo. Co to oznacza? W dużym skrócie tyle, że nie musimy się niczym martwić, nawet jeśli nie mamy pojęcia, jak się zabrać do relokacji. Czego dokładnie jednak możemy spodziewać się po kompleksowych usługach przeprowadzkowych – czytaj poniżej.

Podstawowym zadaniem firm zajmujących się przeprowadzkami jest transport mienia z miejsca na miejsce. Ale co, jeśli nowe lokum jest jeszcze niegotowe na przyjęcie mebli i sprzętów albo wręcz nie bardzo jeszcze mamy się gdzie z nimi podziać? Przedsiębiorstwo przeprowadzkowe kompleksowo podchodzące do zagadnienia w takiej sytuacji zaproponuje nam chociażby możliwość składowania mienia w ogrzewanym, strzeżonym magazynie.

Plan działania i jego realizacja

Nawet jednak gdy nie mamy podobnego problemu, przeprowadzka i tak może okazać się ogromnym wyzwaniem. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku biur, których funkcjonowanie w związku z przenosinami powinno jak najmniej ucierpieć. W tym celu specjaliści zawczasu przygotowują dokładny harmonogram postępowania, a na miejsce wysyłają koordynatora, którego zadaniem jest optymalizacja przeprowadzanych działań oraz nadzór nad nimi. Usługę taką świadczy m.in. firma Przeprowadzki Wrocław.

Pakowanie i rozpakowanie

Jeśli nie chcemy bądź nie potrafimy ogarnąć natłoku rzeczy, które podczas przeprowadzki nagle okazują się znacznie bardziej liczne, niż można by przypuszczać – profesjonalistom zlecimy także sprawne ich zapakowanie. W ramach kompleksowych usług liczyć możemy na pieczołowite zabezpieczenie również przedmiotów „nietypowych”, takich jak kwiaty doniczkowe, dzieła sztuki (obrazy i rzeźby) czy instrumenty muzyczne, w tym fortepiany.

W dobrych firmach przeprowadzkowych zostają one objęte ubezpieczeniem od chwili zapakowania, przez transport, po moment rozpakowania, którym także mogą zająć się zawodowcy. Rozmontują oni też i zmontują przewożone meble, a nawet zajmą się instalacją lamp czy powieszeniem obrazów na ścianie w nowej lokacji.

Usługi mniej typowe

Sporo firm reklamuje się hasłem „kompleksowe usługi”, często jednak jest to tylko slogan marketingowy. Na szczęście łatwo go zweryfikować, sprawdzając na przykład, czy dane przedsiębiorstwo jest w stanie zająć się też „niestandardowymi” zleceniami, takimi jak bezpieczna utylizacja dokumentów, mebli czy sprzętu elektronicznego, profesjonalny transport zwierzaków albo zajęcie się formalnościami z tytułu przeprowadzek międzynarodowych (m.in. pozwolenia na wywóz dzieł sztuki i antyków albo odprawy celne).