Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Czym powinna charakteryzować się idealna sala weselna?

Czym powinna charakteryzować się idealna sala weselna?

Data: 10.01.2018 Kategoria: Wystrój wnętrz

Wybór sali weselnej to jeden z najważniejszych elementów towarzyszących przygotowaniom do ślubu i wesela. To od niej i jej warunków w dużej mierze zależy bowiem, jak będziemy bawili się i my i nasi goście podczas zabawy weselnej. Za salą weselną powinniśmy zacząć się rozglądać na co najmniej rok przed ustaloną datą ślubu. Jak wybrać idealną salę weselną?

Sala musi pomieścić wszystkich zaproszonych gości

Wybór sali weselnej w dużej mierze zależy od jej rozmiarów. Jeśli bowiem planujemy kameralną zabawę weselną tylko dla najbliższej rodziny i przyjaciół, dobrym wyborem będą małe sale weselne, takie jak np. sala weselna w Zajeździe na Kępie w Ustroniu. Ich zaletą jest niższa cena oraz mniejsze koszty ich przystrojenia i przygotowania na zabawę. Problem pojawia się w przypadku wesela z dużą liczbą gości, ważne jest bowiem nie tylko to, aby wszyscy weselnicy się w niej zmieścili, ale także, aby ilość miejsca była wystarczająca na swobodną zabawę. W przypadku dużego wesela warto więc zdecydować się na adekwatnie dużą salę weselną, która pozwoli naszym gościom na swobodną zabawę, tańce i odpoczynek.

Lokalizacja sali weselnej – w mieście czy poza nim?

Bardzo ważnym aspektem jest także położenie sali weselnej. To od niego zależy bowiem, czy będziemy musieli zorganizować dodatkowy transport, który dowiezie naszych gości na miejsce, jeżeli weselnicy nie będą mieli możliwość dojazdu własnymi środkami transportu. Sale położone na łonie natury, poza miastem, są z pewnością bardziej klimatyczne i atrakcyjne, gdyż dają także możliwość zorganizowania kącika dla gości na zewnątrz (w miesiącach letnich). Z kolei sale w centrum miasta to mniej czasu potrzebnego na dojazd i zarazem mniejsze koszty transportu, choć nierzadko wyższa cena za samą salę. Wybór tutaj zależy głównie od naszych preferencji i organizacji.

Baza noclegowa dla gości spoza miasta

Jeśli wielu z naszych gości przyjedzie na nasz ślub z innego miasta lub nawet zza granicy, warto wybrać salę weselną z bazą noclegową. Dzięki temu wszyscy goście dojeżdżający na nasz ślub będą mogli być zakwaterowani w jednym miejscu i od razu po zabawie udać się do swoich pokojów na odpoczynek. Decydując się na zakwaterowanie swoich gości w tym samym obiekcie warto także upewnić się, co do standardu oferowanych pokojów oraz ich ceny. Wiele sal weselnych oferuje bowiem atrakcyjne zniżki na wynajem pokojów hotelowych dla weselników, a niekiedy nawet darmowy apartament dla samych nowożeńców.