Dobry Styl > Porady > Do czego wykorzystuje się grawerowanie laserem?

Do czego wykorzystuje się grawerowanie laserem?

Data: 07.09.2018 Kategoria: Porady

Grawerowanie to jedna z najstarszych technik zdobienie szkła, metalu i innych przedmiotów. W dzisiejszych czasach najczęstszą metodą grawerowania jest grawerowanie laserowe. Charakteryzuje się ono wysoką precyzją, umożliwia naniesienie na powierzchnię przedmiotu dowolnych, nawet najdrobniejszych napisów i wzorów oraz prezentuje się bardzo efektownie. Do czego wykorzystuje się grawerowanie laserem?

Grawerowanie laserem przedmiotów metalowych

Grawerowanie laserowe to technika, którą najczęściej wykorzystuje się do nanoszenia określonych informacji na przedmioty wykonane z metalu. Usługę grawerowania można zamówić najczęściej w agencjach reklamowych, takich jak np. wrocławska Pracownia Reklamy Wizualnej K.O.T. Dzięki wykorzystaniu wiązki światła laserowego możliwe jest bowiem „wycięcie” w przedmiocie wybranego napisu lub symbolu. Grawerowanie laserowe bardzo często wykonuje się więc na pamiątkowych przedmiotach wykonanych z metalu oraz prezentach, które wręczamy bliskim nam osobom. Grawerowanie laserowe doskonale sprawdza się także do nanoszenia napisów na obrączki ślubne, na co dziś decyduje się większość nowożeńców. Umieszczenie na obrączce daty ślubu przypomina bowiem o tym ważnym wydarzeniu oraz sprawia, że obrączki stają się czymś indywidualnym i charakterystycznym wyłącznie dla konkretnej pary. Grawerowanie laserowe często wykorzystuje się także do nanoszenia dedykacji na zegarki, w szczególności te, które kupujemy w prezencie bliskim nam osobom. Za pomocą grawerowania możemy bowiem nanieść na kopertę zegarka napis dla ukochanej osoby, podać datę wręczenia upominku lub umieścić inne istotne dla nas informacje. Zegarek z grawerem staje się fantastycznym spersonalizowanym prezentem „od serca”.

Grawerowanie laserem – dlaczego warto?

Grawerowanie laserowe daje nam bardzo szerokie pole do popisu. Za jego pomocą możemy bowiem nanieść dowolny napis na metalową powierzchnię. To jednak jeszcze nie wszystko! Grawerowanie laserowe jest bowiem trwałe oraz w pełni bezpieczne dla każdej powierzchni. Decydując się na jego wykonanie, nie musimy się obawiać, że przedmiot może ulec zniszczeniu czy z czasem stracić swoje walory estetyczne. Prawidłowo wykonane grawerowanie laserowe jest bowiem trwałe oraz pozostaje niezmienne przez wiele lat. Dzięki temu możemy przez długi czas cieszyć się rodzinnymi pamiątkami, a dzięki wygrawerowanym na nich napisach wracać pamięcią do wszystkich ważnych momentów w życiu, kiedy otrzymaliśmy lub wręczyliśmy taki prezent. Grawerowanie laserowe to więc świetny pomysł na spersonalizowanie każdego metalowego upominku oraz dodanie do niego cząstki siebie.