Dobry Styl > Wypoczynek > Gdzie warto wybrać się na ferie narciarskie?

Gdzie warto wybrać się na ferie narciarskie?

Data: 27.06.2018 Kategoria: Wypoczynek

Wielu Polakom ferie zimowe kojarzą się przede wszystkim ze śniegiem i narciarstwem. Chętnie wybieramy polskie stoki, a także najpopularniejsze trasy na Słowacji, we Francji czy Włoszech. To jednak niejedyne możliwości. Przy planowaniu zagranicznego wypadu na narty, warto otworzyć się na nietypowe doznania. Mogą być to nowe kierunki alpejskie, jak również miejsca znacznie odleglejsze – na przykład wyspiarska Islandia, Kraj Kwitnącej Wiśni, czyli Japonia, a nawet… Iran.

Monterosa – alpejski kierunek poza szablonem

Osoby zakochane we włoskich Alpach nie muszą rezygnować z corocznego szusowania po tamtejszych trasach. Pobyt w górach można jednak urozmaicić, szukając alternatyw dla najbardziej znanych kurortów. Świetny przykład stanowi włoski ośrodek Monterosa Ski w Dolinie Aosty, który wita przybyszy nowoczesną infrastrukturą, pustymi trasami i fantastycznymi możliwościami off-piste.

Narciarski odpoczynek na stoku w pięknym masywie Monte Rosy to doskonała propozycja zwłaszcza dla grup zorganizowanych i rodzin z dziećmi, które mogą postawić pierwsze kroki na nartach pod okiem specjalistów. A to wszystko w unikalnej, bardzo kameralnej atmosferze. To również jedno z ciekawszych miejsc na freeride w Alpach – mówi nam przedstawicielka organizatora zimowych wyjazdów narciarskich SNOW PLUS ADVENTURE.

Japonia – nie tylko dla miłośników freeride’u

Kraj Kwitnącej Wiśni to idealny kierunek dla miłośników freeride’u, ale nie tylko. W Japonii czekają też na nas łagodne, szerokie stoki. A co poza nartami? Ferie narciarskie w Japonii to także świetna możliwość, aby spróbować kąpieli w gorących źródłach, czyli onsenach, które w japońskich górskich kurortach są niemalże wszędzie. Na amatorów nietypowych rozwiązań i rozrywek w Tokio czekają hotele kapsułowe. Zamiast indywidualnych pokojów, znajdziemy tam kapsuły o wielkości 1,5×2 m, przypominające obudowane łóżka w pociągowych wagonach sypialnianych. Miłośnicy przyrody zainteresują się zapewne specjalnie utworzonymi parkami gdzie żyją makaki, czyli śnieżne małpy. 

Iran i przepiękne góry Elburs

Iran to w większości kraj górzysty, w którym zimą działa aż 20 ośrodków narciarskich. Cztery z nich, najpopularniejsze, są położone około 100 km od stolicy kraju, Teheranu. Znajdują się na szczytach gór pasma Elburs, inaczej Alborz. Irańskie ośrodki narciarskie charakteryzuje oldschoolowa atmosfera. Narty w Iranie to świetna okazja, aby poznać odmienną kulturę tego kraju. W Iranie obowiązuje hidżab, co może nam kojarzyć się ze swego rodzaju surowością, jednak Irańczycy to ludzie naprawdę gościnni i otwarci. Dla amatorów narciarstwa, którzy chcieliby poznać przy okazji kulturę wciąż niezrozumiałego dla wielu osób islamu, Iran to świetne miejsce na narciarski wyjazd.

Islandia – polowanie na zorzę polarną

Narciarska wyprawa do Islandii, kraju ośnieżonych wulkanów, to nie lada gratka dla wielbicieli sportów zimowych, którym bliskie jest piękno natury. Na wulkaniczne szczyty da się wejść na nartach skiturowych lub wjechać ratrakiem. Co czeka na nas na Islandii, poza świetnymi trasami narciarskimi? Przede wszystkim piękne fiordy, tryskające z ziemi gejzery i gorące źródła, a także wulkaniczne plaże. Szczęściarze doświadczą też niesamowitego zjawiska, jakim jest zorza polarna. Malownicze krajobrazy Islandii zapadają w pamięć na lata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *