Dobry Styl > Wyposażenie > Idealne mieszkanie dla singla

Idealne mieszkanie dla singla

Data: 13.06.2017 Kategoria: Wyposażenie

Zakup mieszkania jest decyzją, która powinna być dobrze przemyślana, ponieważ z założenia kupujemy je jeśli nie na całe życie, to przynajmniej na ileś lat. Warto w tym przypadku skonsultować się z ekspertem lub zapytać o radę kogoś bardziej  doświadczonego w tym zakresie. Nie inaczej jest, gdy kupujemy mieszkanie jako single.

Jaki metraż dla singla?

Na pewno kluczem do sukcesu jest podliczenie swojego budżetu oraz zastanowienie się nad aktualnymi potrzebami. Coraz częściej na zakup własnego mieszkania decydują się ludzie młodzi, którzy żyją samodzielnie. Pozwalają im na taki krok wysokie zarobki, ponadto nie spotykają się już z ostracyzmem społecznym z powodu wyboru takiego stylu życia. W przypadku singli kluczowe znaczenie ma metraż mieszkania. Takie osoby często decydują się na kawalerki lub niewielkie lokale typu studio z aneksem kuchennym. Jednak zawsze dobrym rozwiązaniem wydaje się być zakup mieszkania nieco większego niż aktualne potrzeby. To w końcu inwestycja na wiele lat, a więc warto ją przemyśleć. Aneks kuchenny to dobre rozwiązanie dla osób, które rzadko stołują się w domu. Z drugiej strony połączenie salonu z aneksem sprawia, że lokal wydaje się być optycznie większy i bardziej przestronny. Nieco większe mieszkanie powinny kupić osoby, które pracują z domu. Przestrzeń na pracę i odpoczynek musi być bowiem rozdzielona, a w dodatkowym pokoju można urządzić biuro czy pracownię. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy też tracili czasu na dojazdy. Jeśli właśnie takiego mieszkania i rozwiązań szukamy, warto przyjrzeć się ofertom firm deweloperskich, np. firmie Gresan.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wydaje się, że dla singla dobrym pomysłem jest mieszkanie o powierzchni do 50 metrów kwadratowych. Taka przestrzeń pozwala już na wiele. Poza tym decydując się na kupno własnego mieszkania warto wybrać takie, które później będzie można ewentualnie łatwo i szybko sprzedać. Kiepsko może być w tym przypadku z mieszkaniami bardzo małymi oraz dużymi. Nie bez znaczenia jest także i wiek nieruchomości. Na inwestycję długoterminową lepiej kupić mieszkanie nowe, od dewelopera lub najwyżej kilkuletnie. Warto zwrócić uwagę na jego oświetlenie. W lokalach ciemnych kiepsko się odpoczywa i pracuje. Poza tym trzeba dobrze przekalkulować nie tylko budżet, ale i własne potrzeby, aktualne i przyszłe. Dla wielu singli kluczowe znaczenie ma odległość do miasta oraz infrastruktura otaczająca mieszkanie np. sklepy, kluby fitness, siłownie, kina, teatry czy restauracje. Dotyczy to przede wszystkim osób, które są aktywne zarówno zawodowo, jak i pod względem towarzyskim.