Dobry Styl > Porady > Jak dobrać torebkę do ubrania? Praktyczne porady

Jak dobrać torebkę do ubrania? Praktyczne porady

Data: 13.04.2018 Kategoria: Porady

W kobiecej torebce mieści się wszystko, niezależnie od jej rozmiarów. Panie lubią być przygotowane na każdą sytuację, dlatego torebki, w których kryją się różne podręczne drobiazgi, są ich nieodzownym atrybutem. Jak wśród tysięcy modeli, wzorów i rozmiarów torebek znaleźć tę, która podkreśli nasze atuty, doskonale skomponuje się ze strojem i będzie stosowna do okazji? Podpowiadamy!

Dobierz torebkę do ubrania

Jeszcze kilkanaście lat temu żelazna zasada mówiła, że torebka ma być w tym samym kolorze, co buty. Zgodny powinien być również materiał obu tych elementów stroju. Czy tak jest nadal? Na to pytanie odpowie ekspertka z Marvell Impex:

– Dziś już nie trzeba dobierać torebki do butów w każdej sytuacji. Taka kompozycja sprawia, że wyglądamy oficjalnie i jest wręcz odradzana w sytuacjach nieformalnych. Wciąż sprawdza się ona tam, gdzie obowiązuje dress code: w pracy, na spotkaniach biznesowych, rozmowach kwalifikacyjnych i wszędzie, gdzie mamy się pokazać od profesjonalnej strony.

Nie oznacza to jednak, że poza pracą nie ma żadnych zasad. Torebka powinna być utrzymana w tym samym stylu, co reszta stroju. Nie dobieramy kanciastej torby ze skóry do stroju boho. Nie decydujemy się na luźną torbę-worek mieniącą się cekinami, gdy idziemy na kolację w wieczorowej sukience. Nie sięgamy po torebkę kopertową, gdy mamy na sobie sportowy strój.

Dobierz torebkę do okazji

Dobór torebek do ubrań idzie w parze z okazjami, w jakich ten ubiór nosimy. Dobór torebki na co dzień powinien być podyktowany tym, czym się zajmujemy. Osoby pracujące z klientem, w biurze, urzędniczki, nauczycielki powinny postawić na klasyczne eleganckie torebki z licowej skóry. Nie nadają się one jednak na wyjście do klubu. Tu lepiej sięgnąć po niewielką czarną torebkę na łańcuszku, która idealnie uzupełni imprezową, swobodną, ale dość prostą stylizację. Taka torebka z kolei zupełnie nie sprawdzi się na zakupach czy w drodze na zajęcia fitness. Na takie okazje wybieraj duże, pojemne torby o swobodnych i miękkich kształtach, z którymi będzie Ci wygodnie.

Dobierz torebkę do sylwetki

Dopasowanie torebki do figury pozwoli zrównoważyć sylwetkę i odciągnąć uwagę obserwatorów od mankamentów. Zasada jest prosta: nie podkreślaj tego, czego jest za dużo! Jeżeli masz pełne biodra, niech torebka będzie na krótkim pasku – optycznie poszerzysz górne partie tułowia i biodra nie rzucą się tak w oczy. Jeżeli zaś masz pełny biust albo szerokie ramiona i wąskie biodra, możesz nosić torebki na długich paskach, aby dodać tej części ciała nieco szerokości.

Niskie panie o drobnej budowie powinny sięgać po proporcjonalnie małe torebki. Wyższe kobiety mogą pozwolić sobie na większe torby. Panie o zaokrąglonych kształtach dobrze będą wyglądać z torebkami kanciastymi, te zaś, które mają dość ostre linie ciała i są bardzo szczupłe, mogą nieco złagodzić swoje kształty, sięgając po torby-worki o miękkich formach.