Dobry Styl > Porady > Jak działa profesjonalny skup aut?

Jak działa profesjonalny skup aut?

Data: 23.11.2018 Kategoria: Porady

Jeżeli myślisz o zakupie nowego auta w najbliższym czasie, warto zastanowić się, co zrobić ze starym. Możesz szukać kupca na własną rękę, oddać samochód do komisu, ale także sprzedać go „od ręki” w profesjonalnym skupie aut. Należność, jaką otrzymasz, zależna jest od poszczególnych punktów skupu oraz sposobu ich działania. W naszym artykule przybliżamy, na czym polega transakcja w skupie aut. Zapraszamy do lektury.

W jaki sposób skontaktować się ze skupem aut?

Profesjonalnych skupów aut jest w Polsce bardzo dużo. Na pewno znajdziesz jakiś punkt niedaleko miejsca, w którym mieszkasz. Najlepiej wyszukać daną firmę w Internecie, ponieważ na stronie internetowej podane są warunki zawarcia transakcji. Na początku będziesz musiał wypełnić specjalny formularz, w którym podasz dane swoje oraz samochodu, który zamierzasz sprzedać, a także jego parametry i stan techniczny. Po wysłaniu wszystkich potrzebnych informacji uzbrój się w cierpliwość i zaczekaj na kontakt ze strony skupu aut. W przypadku profesjonalnej firmy odpowiedź powinna przyjść w ciągu kilku dni, również gdyby okazała się ona odmowna. Alternatywą dla wypełnienia formularza, znajdującego się na stronie internetowej skupu aut, jest kontakt telefoniczny.

Finalizacja transakcji

Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi ze strony skupu aut zostaniesz poinformowany o spotkaniu z przedstawicielem firmy w celu dokończenia transakcji. Zanim to jednak nastąpi, konieczna jest wycena samochodu na miejscu, przez rzeczoznawcę, po której zatwierdzeniu możesz już sfinalizować sprzedaż auta. Koniecznie do tego będzie jeszcze wypełnienie odpowiednich formalności oraz podpisanie umowy kupna-sprzedaży. Opcje otrzymania pieniędzy za samochód są dwie – gotówka do ręki lub przelew na podany rachunek bankowy.

Jakie są zalety sprzedaży auta w profesjonalnym skupie?

Warto pamiętać, że skupy aut przyjmują samochody nie tylko osobowe i dostawcze w dobrym stanie technicznym, ale również uszkodzone i rozbite (z których odzyskuje się sprawne części), bez przeglądu, ubezpieczenia, do rejestracji, pojazdy firmowe, taksówki, po nauce jazdy, a także sprowadzane z Anglii. Działający w Lublinie Autodiler skupuje samochody wszystkich marek, zapewniając również bezpieczny ich transport. Dzięki własnej lawecie, pracownicy mogą odebrać pojazd z prywatnej posesji, parkingu oraz innych miejsc. Ponadto, skup aut Autodiler oferuje rzetelną i profesjonalną wycenę auta oraz natychmiastową zapłatę od ręki gotówką.