Dobry Styl > Porady > Kiedy warto wypożyczyć auto luksusowe?

Kiedy warto wypożyczyć auto luksusowe?

Data: 29.03.2019 Kategoria: Porady

Samochód nie jest tylko środkiem transportu. Dla wielu kierowców to również jedna z najważniejszych wizytówek, mówiąca wiele o naszym statusie społecznym, zamożności czy charakterze. Najlepiej rolę tę pełnią oczywiście auta z górnej półki cenowej, które nie tylko dobrze się prezentują, ale również zapewniają znakomite parametry jazdy oraz komfort podczas podróży. Kiedy warto zdecydować się na wynajęcie takiego samochodu?

Samochód dla biznesu

To, czym jeździmy ma duże przełożenie na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych. Każdy z nas tak robi – inne wartości przypisujemy komuś, kto jeździ dwudziestoletnim samochodem rodzinnym, inne komuś, kto do pracy dojeżdża lśniącą nowością limuzyną, wyposażoną w najnowocześniejsze technologie. Od razu narzuca nam się wtedy pewien konkretny obraz właściciela takiego auta, bezwiednie przyjmujemy, że ktoś, kogo stać na kupno drogiego wozu jest osobą rzetelniejszą, zdolniejszą, bardziej obrotną i zdecydowaną od właściciela malucha. Tę tendencję do oceniania obcych przez pryzmat posiadanych rzeczy możemy wykorzystać do wykreowania własnego wizerunku. Nie musimy bowiem posiadać auta na własność – wystarczy, że pokażemy się za kierownicą wypożyczonej limuzyny, by wywołać odpowiedni efekt. Z wynajmu aut luksusowych, takich jak te dostępne w ofercie firmy Rent Car System, bardzo często korzystają osoby wyruszające w podróż służbową, które po drodze spotykają się z klientami i partnerami biznesowymi. Wysokiej klasy samochód pomaga im wzmocnić swój wizerunek człowieka biznesu – skutecznego, wykwalifikowanego, godnego zaufania.

Samochód na specjalne okazje

Powszechnie przyjętym zwyczajem jest, że para młoda do ślubu i na wesele dojeżdża samochodem – oczywiście, luksusowym. Nie każdy jednak posiada taki wóz na własność, a trudno również oczekiwać, żeby młodzi specjalnie na taką okazję kupowali nowe auto. Nie zawsze jest też możliwość, żeby rodzina lub znajomi udostępnili swoje pojazdy. Wynajem jest w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem. Wynajęty samochód może również posłużyć jako rekwizyt podczas sesji ślubnej.

Samochód jako rekwizyt

Jak wspomnieliśmy wyżej, wynajęty samochód może zostać użyty jako rekwizyt na planie zdjęciowym lub filmowym. W takiej właśnie roli często wykorzystują je agencje reklamowe lub modelingowe, producenci filmowi i fotografowie.

Komfortowe auto na dalekie podróże

Luksus w kontekście aut oznacza, że zapewniają one wyjątkowo dobre warunki podróży – są wygodniejsze, bezpieczniejsze, mają bogatsze wyposażenie. Idealnie spiszą się zatem na dalekich trasach. Jeśli planujemy wyjazd na wakacje lub inną podróż, a nasze auto niezbyt dobrze spisuje się na takich dystansach, dobrze jest wynająć na kilka dni coś lepszego.