Dobry Styl > Porady > Kontenery idealne dla wojska

Kontenery idealne dla wojska

Data: 15.05.2019 Kategoria: Porady

Wojskowe zaplecze to wiele różnych pojedynczych lub zbiorczych obiektów, które pełnią swoje określone funkcje. Powinny być solidne, a przy tym mobilne – konieczny jest więc krótki czas montażu i demontażu, by móc przemieścić je do innej lokalizacji. Szczególnie dobrze w tej roli sprawdzają się modułowe kontenery, z których można utworzyć zaplecze mieszkalne, socjalne, biurowe, magazyny broni i wiele więcej. Jak konstruowane są kontenery modułowe dla wojska?

Siła to podstawa zorganizowanej grupy – budownictwo modułowe dla wojska

Kontenery dla wojska, którym przyjrzymy się w naszym artykule, to zespoły wytrzymałych modułów łączonych w spójną całość. Jak mówi nam przedstawiciel firmy Modular System z Płocka, systemy modułowe w budownictwie pozwalają na szybkie wznoszenie obiektów, które w równie krótkim czasie mogą zostać zdemontowane i przeniesione do innej lokalizacji. Mogą to być obiekty pojedyncze lub zbiorcze. Bazą kontenerów z przeznaczeniem dla wojska są szkielety stalowe wykonane z odpowiednio wytrzymałych profili w konstrukcji składanej. Jak w każdym przypadku nowoczesnego budownictwa modułowego, poszczególne części konstrukcji są zaprojektowane w taki sposób, by były kompatybilne z pozostałymi. Ich obudowa, wykończenie, instalacje, inne dodatkowe elementy wyposażenia zależą od przeznaczenia.

Kontenery dopasowane do przeznaczenia

W ramach campusu wojskowego wykonywane są kontenery o bardzo szerokim przeznaczeniu. To oczywiście kontenery mieszkalne i sanitarne, które stanowią zaplecze dla żołnierzy, kontenery warsztatowe, energetyczne, chłodnicze, medyczne, ale też kontenerowe linie do dekompletacji amunicji, mobilne magazyny materiałów wybuchowych, a nawet magazyny broni. Jak wygląda kontenerowy magazyn broni? Kontener skonstruowany jest na stalowej ramie z pełnymi ścianami bocznymi oraz pełną ścianą tylną, a na ścianie frontowej znajdują się dwuskrzydłowe drzwi z odpowiednimi zamknięciami. Dach to również konstrukcja pełna, przyspawana do ramy szkieletu. Konstrukcja kontenera śrutowana, zabezpieczona antykorozyjnie.

Kontenery są wyposażone w zamknięcia celne, rolki ułatwiające załadunek/rozładunek, które są zamontowane na dolnej krawędzi tylnej ściany oraz uchwyty do zaczepienia pasów mocujących ładunek. Bardziej skomplikowane wyposażenie ma mobilny magazyn materiałów wybuchowych, kontener  nie tylko dla wojska w trakcie działań bojowych. Mobilne kontenery dla wojska wykorzystywane do celów szkoleniowych przez wojsko, policję, a nawet firmy prywatne (związane na przykład z górnictwem, laboratoria). Niebezpieczne materiały składowane są w stalowych tubach, izolowanych od siebie pokrywą. Mobilny magazyn materiałów wybuchowych ma też oczywiście pancerne ściany, potrzebne instalacje, regały i szafy do przechowywania materiałów, czy sygnalizację alarmową. Można więc śmiało powiedzieć, że zasięg nowoczesnego budownictwa modułowego jest naprawdę szeroki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *