Dobry Styl > Porady > Kwiaty urodzinowe – pachnący prezent w dobrym guście

Kwiaty urodzinowe – pachnący prezent w dobrym guście

Data: 06.12.2018 Kategoria: Porady

Urodziny to okazja, która wymaga wręczenia jubilatowi stosownego prezentu. Jednym z nich mogą być chociażby piękne kwiaty. Choć wydawać by się mogło, że tak nie jest, to jednak bukiet lub pojedyncze kwiaty świetnie nadają się na prezent zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny, bez względu na ich wiek. Sprawdźcie, jakie kwiaty najlepiej dawać na urodziny.

Dlaczego warto dawać kwiaty na urodziny?

Nie da się ukryć, że urodziny to specjalna okazja, bardzo ważna dla każdego nas. W większości przypadków, staramy się celebrować ten dzień, spędzając go z rodziną i przyjaciółmi. Działa to też w drugą stronę – staramy się pamiętać o urodzinach naszych najbliższych, których lubimy obdarowywać podarkami. Pięknym prezentem, który nigdy nie wyjdzie z mody są na pewno kwiaty.

Kwiaty, zarówno pojedyncze, jak i w bukiecie, to idealny prezent na wiele okazji, w tym właśnie na urodziny. Można obdarować nimi każdego, bez względu na płeć i wiek. Ważne jednak, aby wiedzieć jakie kwiaty wybrać, aby nie popełnić faux pas. Najlepiej kierować się osobistymi upodobaniami jubilatów, jednak nie zawsze są one nam znane. Wtedy warto postawić na bezpieczny wybór – radzi nasz rozmówca, reprezentujący firmę Kwiaty Upominki.

Jakie kwiaty dla najmłodszych?

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale kwiaty można z powodzeniem dawać w prezencie dzieciom. Jak mówią zasady dobrego wychowania, taki podarunek jest symbolem życzliwości nie tylko wobec dzieci, ale i ich rodziców.

Dzieci obdarowywać najlepiej kwiatami, podkreślającymi szczere chęci osoby, która je przyniosła. Należą do nich nie tylko kwiaty białe, ale i pozostałe w jasnych odcieniach różu, w tym stokrotki, frezje, różowe gerbery oraz białe róże.

Jakie kwiaty dla ukochanej osoby?

Kiedy dajemy kwiaty na urodziny ukochanej osobie, chcemy wyrazić za ich pośrednictwem naszą miłość i zaangażowanie. Jest to najbardziej tradycyjny i najpiękniejszy dowód uczucia, które żywimy wobec drugiej osoby. Przyjęło się, że symbolem miłości są róże, szczególnie te czerwone. Jednak można także obdarować bliską osobę różami w innych kolorach, np. fioletowymi (symbol miłości od pierwszego wejrzenia), różowymi (oznaczają szczerość, partnerstwo i dojrzałe uczucie) oraz wspominanymi już wcześniej białymi.

Kwiaty dla pozostałych bliskich

Chcąc złożyć życzenia urodzinowe kochanym przez nas członkom rodziny lub przyjaciołom można obdarować ich również różami, jednak lepiej w takiej sytuacji sprawdzą się inne kwiaty. Dla rodziców, dziadków, cioć, wujków, przyjaciół i pozostałych bliskich najlepsze będą bukiety tulipanów, kwiatów słonecznika lub margaretek.