Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Łazienka w jednym kolorze czy w wielu?

Łazienka w jednym kolorze czy w wielu?

Data: 01.06.2017 Kategoria: Wystrój wnętrz

Wybór aranżacji łazienki to jedno z najprzyjemniejszych zadań podczas generalnego remontu czy wykańczania nowego mieszkania. Choć łazienka jest pomieszczeniem funkcjonalnym, nic nie stoi na przeszkodzie, by posiadała własny, wyrazisty charakter i zachwycała wyglądem.

Klasyczna łazienka w bieli

Najczęściej wybieranym kolorem w aranżacji łazienki jest biel, co wynika przede wszystkim z przyzwyczajeń i faktu, że właśnie w bieli dostępna jest większa część armatury łazienkowej – mówi specjalista z firmy Domeko. Takie klasyczne wykończenie łazienki ma swoje zalety: wnętrze jest jasne i sprawia wrażenie bardzo higienicznego. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie.

Przełam rutynę w łazience

Tradycyjna biel jest wyborem bezpiecznym, jednak coraz częściej spotykamy się z osobami, które znajdują ją nieco nudną i zimną. Doskonałym sposobem na przełamanie monotonii i chłodu sterylnie białej łazienki jest sięgnięcie po inne kolory, bądź jako dominujący motyw całego wystroju, bądź jako subtelny lecz dostrzegalny akcent.

Kolory w małej łazience

Wybierając kolory do łazienki musimy zachować ostrożność. To, po jakie barwy sięgniemy, wpłynie nie tylko ogólnie na estetykę pomieszczenia, lecz także na sposób, w jaki będziemy odbierać jego proporcje. W małych łazienkach lepiej zrezygnować z bardzo intensywnych i ciemnych kolorów, które mogą sprawiać przytłaczające wrażenie.

Urozmaiceniem aranżacji niewielkiej łazienki powinny być więc jasne i pastelowe barwy. Błękity, szarości, jasne zielenie i écru być może nie ocieplą wnętrza, ale z pewnością uczynią je weselszym, a dobrze rozmieszczone, tworząc np. pionowe wzory, dodatkowo powiększą je optycznie.

Zdecydowane kolory do łazienki

Duża powierzchnia łazienki daje oczywiście większe możliwości aranżacyjne. Tu nie musisz martwić się o przesyt, przynajmniej nie tak bardzo i spokojnie możesz zdecydować się na większe powierzchnie w zdecydowanych, ciemnych barwach. Kolory, dzięki którym łazienka zyska na elegancji, to przede wszystkim czerń, brązy i bardzo ostatnio modne szarości.

Wybierając kolory do łazienki nie powinieneś oczywiście kierować się wyłącznie obowiązującymi trendami, gdyż te przychodzą i odchodzą. Weź pod uwagę własne upodobania, bo przecież właśnie tobie łazienka będzie służyć na co dzień.

Jedyną zasadą, o której warto pamiętać, jest unikanie łączenia zbyt wielu barw. 2 do 3 kolorów w łazience to optymalne rozwiązanie, dzięki któremu unikniesz efektu przesytu i chaosu.