Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Najbardziej cenione marki tapet ekskluzywnych

Najbardziej cenione marki tapet ekskluzywnych

Data: 30.07.2018 Kategoria: Wystrój wnętrz

Tapety, które można zakwalifikować jako ekskluzywne, to propozycja dla osób najbardziej wymagających. Produkowane z najwyższej jakości materiałów w oparciu zarówno o tradycyjne, jak i całkiem innowacyjne technologie, charakteryzują się ponadto zachwycającymi wzorami i niebanalnymi fakturami. Amatorzy pięknych wnętrz i projektanci na całym świecie upodobali sobie zwłaszcza kilku wytwórców. O kogo chodzi?

Sanderson

Wiele najbardziej cenionych marek tapet ekskluzywnych wywodzi się z tradycyjnych XIX-wiecznych manufaktur. Tak jest chociażby w przypadku brytyjskiej firmy Sanderson, założonej w 1860 roku. Z projektowanych i wytwarzanych samodzielnie tkanin (bawełnianych, lnianych, jedwabnych) produkuje nie tylko tapety, ale też m.in. obicia i zasłony. W jej ofercie znajdziemy charakterystyczne drobne desenie kojarzące się z dawnymi rycinami, a także skomplikowane… hafty.

York

Haft to technika ceniona również przez markę York – podobnie jak zdobienia ze szklanych koralików albo kryształków Swarovskiego. Do produkcji tapet tej amerykańskiej firmy, której historia sięga 1895 roku (a której wyroby znajdziemy choćby w sklepie Kraina Barw), wykorzystywane są ponadto takie materiały, jak trawa, liście, korek, a także brokat, mika czy piasek. Oprócz klasycznych nadruków znajdziemy tu też efektowne tłoczenia.

Wybór marki York powinny rozważyć zwłaszcza osoby, dla których ważne jest nie tylko piękno tapety, ale także proces jej powstawania. Produkty te bowiem wytwarzane są w poszanowaniu zasad ekologii i fair trade. Zgodnie z filozofią firmy pracownicy, którym zapewnione zostają jak najlepsze warunki, wykazują się znacznie większym zaangażowaniem i nieustannym dążeniem do doskonałości. Tapety York to również połączenie zaawansowanych technologii cyfrowych i bogatej tradycji rzemieślniczej – niektóre manufaktury wciąż korzystają z maszyn liczących sobie ponad sto lat!

Carl Robinson, Anthology, Cole & Son

Niecodzienne materiały (jak korek, pleciona trawa, kryształki Swarovskiego) i hafty na jedwabiu, ale też efektowne metalizowanie znajdziemy również wśród propozycji marki Carl Robinson. Na uwagę zasługuje także firma Cole & Son, której tapety zdobią ściany m.in. w Pałacu Buckingham czy amerykańskim Białym Domu. Ich wyróżnikiem są z kolei szczegółowe, misternie komponowane motywy. Jeśli ktoś natomiast preferuje bardziej surowe desenie, z pewnością doceni ofertę ekskluzywnych tapet Anthology. Projektanci tej marki inspiracje czerpią ze wzorów mineralno-organicznych (łuszczący się tynk, kora drzew, faktura kamienia), często w wysmakowany sposób łącząc np. mat i połysk.