Dobry Styl > Porady > Najmodniejsze sandały damskie

Najmodniejsze sandały damskie

Data: 28.05.2018 Kategoria: Porady

Sandały należą do butów nadzwyczaj popularnych. Zawdzięczają to wygodzie, jaką zapewniają. Stanowią idealne rozwiązanie na wiosnę i lato, kiedy temperatury dopisują. Są też bardzo uniwersalne, pasują do wielu stylizacji i nie ograniczają nas w wyborze pozostałych elementów ubioru. I chociaż co roku zmieniają się ich fasony i pojawiają się coraz nowsze wariacje na temat sandałów, zdecydowanie można powiedzieć, że są one ciągle modne.

Modne sandały rzymianki

Niesłabnącą popularnością od wielu lat cieszą się sandały nazywane „rzymiankami”. Charakteryzują się cienkimi paskami otaczającymi kostkę i stopę, a w przypadku wyższych par – także łydkę. Najlepiej, aby były wykonane ze skóry, co dodatkowo zwiększa ich walory estetyczne oraz komfort, jaki zapewniają. Modne skórzane sandały możemy zakupić u ich wiodącego dystrybutora, firmy Steel. Czemu jednak rzymianki zawdzięczają swoją nazwę? To proste – podobne obuwie noszone było przez dawnych mieszkańców Cesarstwa Rzymskiego. Sandały stanowiły ich pierwszy wybór, jeśli chodziło o buty. Im bardziej były zdobione, tym o wyższym statusie społecznym osoby je noszącej świadczyły. Współcześnie rzymianki nie są jednak noszone do tog, ale prostych, minimalistycznych stylizacji.

Sandały na koturnie? Czemu nie

Innym z popularnych rodzajów sandałów są sandały na koturnie. Są niezwykle wygodne i stabilne, a ich wysoka podeszwa wydłuża i kształtuje sylwetkę. Podobnie jak sandały-rzymianki, także koturny były znane już starożytnym. Wówczas nosili je głównie aktorzy teatralni, ale z czasem docenili je również pozostali obywatele. Na stałe do mody damskiej weszły jednak dopiero w dwudziestym wieku. Sandały najczęściej osadzone są na koturnie z korka lub gumy. Najmodniejsze ich odmiany przypominają klasyczne espadryle, których podeszwy zbudowane są z grubego sznura.

Sandały z obcasem – na specjalną okazję

Hitem różnych letnich imprez są damskie sandały na obcasie, zapewniające odpowiednią dozę elegancji i wygody, gdy temperatura na zewnątrz sięga kilkudziesięciu stopni. Oczywiście spotkamy je nie tylko w takich okolicznościach. Choć obuwie tego typu ma swój początek w nurcie disco lat sześćdziesiątych, obecnie nosimy je także poza parkietem. Stonowane modele osadzone na słupkach mogą stanowić świetne uzupełnienie stylizacji do pracy, a sandały na wysokiej szpilce pięknie dopełnią sukienkę wieczorową w trakcie wizyty w restauracji. Można je także z powodzeniem połączyć z eleganckimi spodniami czy lekkim letnim żakietem.