Dobry Styl > Porady > Oryginalne wykorzystanie drewna

Oryginalne wykorzystanie drewna

Data: 08.06.2018 Kategoria: Porady

Drewno jest surowcem o niezwykle istotnym znaczeniu dla człowieka. Już od najwcześniejszych epok, jeszcze przed powstaniem cywilizacji wykorzystywane było jako budulec oraz paliwo. Z czasem jego zastosowanie poszerzało się – wytwarzano z niego broń, meble, papier… Nawet w dobie nowoczesnych tworzyw sztucznych drewno cenione jest ze względu na swój nieodparty urok oraz inne właściwości. Co więcej – coraz częściej wraca się do niego i znajduje coraz to nowsze, oryginalne zastosowania. Docenił je również świat mody.

Zegarki z drewna

Zegarek na rękę to jedno z akcesoriów, bez których trudno wyobrazić sobie udaną stylizację. Z drugiej strony muszą one sprostać bardzo wygórowanym wymaganiom w kwestii jakości i wytrzymałości – podczas noszenia zegarek jest narażony na liczne wstrząsy, uszkodzenia mechaniczne oraz kontakt z czynnikami zewnętrznymi. Drewno idealnie radzi sobie z tymi zagrożeniami – jest odporne, trwałe i przyjazne dla skóry. Jedną z firm specjalizujących się w ich produkcji jest marka Woodison.

Drewniane okulary

Niezaprzeczalnym faktem jest, że okulary same w sobie stały się obecnie bardzo popularne – jeszcze kilkanaście lat temu noszenie okularów utożsamiane było z wizerunkiem typowego słabeusza, człowieka inteligentnego, ale jednocześnie bardzo nieśmiałego. Stąd między innymi duże zainteresowanie soczewkami kontaktowymi. Obecnie stereotyp „okularnika” już prawie całkowicie odszedł do lamusa. Okulary chętnie noszą dziś nawet osoby nie mające żadnych problemów ze wzrokiem – okulary dla nich to tzw. zerówki. Nic dziwnego zatem, że w końcu na rynku pojawiły się okulary z drewnianymi oprawkami, które są jednocześnie bardzo stonowane, z drugiej zaś natychmiast przyciągają uwagę rozmówców.

Biżuteria

Kolczyki, pierścionki, naszyjniki… Drewno ze względu na swoją estetykę jest idealnym tworzywem do produkcji biżuterii. Przede wszystkim ma ciepłą barwę, która świetnie komponuje się z różnymi, nawet najbardziej krzykliwymi stylizacjami. Poza tym każdy kawałek drewna jest inny od pozostałych, cechuje się indywidualnym usłojeniem, przebarwieniami. To sprawia, że po akcesoria – nie tylko biżuterię, ale opisane wyżej okulary oraz zegarki – bardzo chętnie sięgają osoby o silnym charakterze, pragnące zdecydowanie się wyróżnić pośród tłumu.

Zalety drewna

Wiemy już, że drewno to materiał bardzo ciekawy pod względem estetycznym, a także wytrzymały i trwały. Warto dodać do tej listy jego ekologiczność – jest ono materiałem łatwo odnawialnym, pozyskanie go nie stanowi dużego obciążenia dla środowiska naturalnego. To czyni z akcesoriów drewnianych idealny wybór dla osób, dla których ochrona środowiska jest bardzo istotną kwestią.