Dobry Styl > Wypoczynek > Pensjonat czy hotel – gdzie lepiej zarezerwować pokój?

Pensjonat czy hotel – gdzie lepiej zarezerwować pokój?

Data: 06.07.2018 Kategoria: Wypoczynek

Wybierając się w podróż, mało kto dysponuje nieograniczonym budżetem. Bez względu na to, czy nastawiamy się na zwiedzanie, czy załatwianie spraw biznesowych lub naukowych, oszczędności szukamy właśnie w obszarze zakwaterowania. I chociaż cena odgrywa kluczową rolę, ważne jest, by nawet najtańszy hotel lub pensjonat zapewniał gościom odpowiedni komfort.

Powodów do podróżowania jest bardzo wiele. Niektórzy odwiedzają różne miasta wyłącznie w celach krajoznawczych, inni natomiast muszą z rozmaitych względów regularnie wracać w to samo miejsce, np. w sprawach zawodowych czy na weekendowe zjazdy podczas studiów zaocznych. Szukając pokoju na noclegi w Poznaniu, warto zwrócić uwagę na propozycję hoteli pracowniczych i studenckich.

Hotel czy pensjonat?

Wiele osób unika hoteli w przekonaniu, że lepsze ceny otrzyma w kameralnych pensjonatach. Nic bardziej mylnego. Pensjonaty, czyli obiekty o maksymalnie 7 pokojach, faktycznie są mniejsze, w związku z czym muszą osiągać zyski z usług świadczonych mniejszej ilości gości – stąd wyższe ceny, niekiedy ukryte w dodatkowych opłatach.

Jeśli szukasz wygodnego i czystego pokoju na nocleg w przystępnej cenie, koniecznie przyjrzyj się ofercie tzw. hoteli pracowniczych. W takich hotelach nie powinieneś spodziewać się strefy SPA i sali bilardowej, jednak dobry obiekt w pełni zaspokoi twoje najważniejsze potrzeby podczas wyjazdu. Znajdziesz tu wygodny, czysty nocleg i wyżywienie, bądź możliwość samodzielnego przygotowania posiłków.

Co znajdziesz w hotelu pracowniczym lub studenckim?

Zgodnie z definicją, hotelem nazywamy te obiekty, które posiadają co najmniej 10 pokoi gościnnych, w tym w większości 1- i 2-osobowych. Oprócz noclegów oferują rozmaite usługi, jak np. wyżywienie w hotelowej restauracji. Do takich obiektów zaliczają się więc także hotele pracownicze.

Poznańskie Hotele Cezamet nie tylko spełniają te kryteria, ale dają też gościom więcej możliwości, w tym szeroki wybór standardu pokojów. Wszystkie wnętrza dla gości są w pełni umeblowane i posiadają własne łazienki lub dostęp do łazienek wspólnych (najtańsze pokoje 1-osobowe, od 45 zł za dobę).

Hotel Wilda to doskonała propozycja przede wszystkim dla pracowników, którzy zatrzymują się w mieście na kilka dni lub tygodni. Dokonując rezerwacji takich pokoi, można wybierać wnętrza z własnym aneksem kuchennym, co pozwala gościom na gotowanie we własnym zakresie, a także negocjować ostateczne ceny noclegu. Pracodawca, który organizuje pobyt swojej ekipy w tym hotelu, może uzyskać cenę nawet 20 zł od osoby za dobę.

Natomiast Hotel Łozowa to idealne miejsce dla studentów. Czyste i schludne pokoje posiadają całe niezbędne wyposażenie i w zależności od potrzeb gości również występują w różnym standardzie (np. z TV lub bez). Przysłowiowi „bidni studenci” w roku akademickim mogą korzystać z atrakcyjnych zniżek. Dodatkową zaletą tego hotelu jest lokalizacja na spokojnym osiedlu i przy przystanku komunikacji miejskiej – dojazd do centrum zajmuje kilkanaście minut.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *