Dobry Styl > Porady > Tańczyć każdy może… Kto może zapisać się do szkoły tańca?

Tańczyć każdy może… Kto może zapisać się do szkoły tańca?

Data: 19.02.2019 Kategoria: Porady

Zawsze chciałam/chciałem tańczyć, ale teraz pewnie jest już za późno… Myślimy często i odkładamy naukę tańca na wieczne „kiedyś może”. Tymczasem nie ma żadnych przeciwskazań, by zacząć przygodę z salsą czy bahatą  w wieku średnim i dojrzałym. Dobre szkoły tańca mają w ofercie zajęcia skierowane do różnych grup wiekowych, na dowolnym poziomie zaawansowania, także od podstaw. Może warto chociaż spróbować, uczestnicząc w zajęciach próbnych?

Czego najczęściej się obawiamy przed zapisaniem się na naukę tanga czy tańca towarzyskiego? Boimy się, że sobie nie poradzimy, nie nadążymy za poleceniami prowadzącego, ośmieszymy się przed grupą, że prowadzący powie coś dla nas przykrego. Ale to już nie te czasy, gdy niespełnieni tancerze z łaski prowadzili zajęcia w gminnych domach kultury. Obecnie trwa walka o klienta, konkurencja jest duża i nikt nie pozwoli sobie na niewłaściwe traktowanie uczestników kursów. W renomowanych  szkołach tańca pracują odpowiednio przeszkoleni instruktorzy, którzy mają wykształcenie pedagogiczne albo inne uprawnienia instruktorskie. Wiedzą, w jaki sposób trafić do uczestników i wspierać ich w osiąganiu kolejnych stopni umiejętności tanecznych. W naszej szkole naukę może zacząć każdy, bez względu na wiek – zapewnia specjalista z Akademii Promocji Tańca Magdalena Woszczek w Lublinie  – W ofercie mamy  m.in.: taniec towarzyski, bachatę, salsę, lady styling, balet. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Taniec a zdrowie

Taniec jest formą ruchu fizycznego, w dodatku ruchu różnorodnego i ciekawego, w przeciwieństwie do nudnych, powtarzalnych ćwiczeń na siłowni. Taniec pozytywnie wpływa na sprawność fizyczną, poprawia nastrój, sprzyja nawiązywaniu znajomości i integracji w grupie. Jeśli mamy jakieś obawy, bo, np. leczymy kręgosłup czy stawy, wystarczy porozmawiać z lekarzem. On oceni, podjęcie których zajęć jest dla nas bezpieczne, ewentualnie doradzi, by np. przy określonym rodzaju ruchu wykonywać go ostrożnie. Może też doradzić rodzaj tańca najlepszy dla naszego zdrowia.

Z mężem i z … pociechą

Dobre szkoły tańca, takie jak Akademia Magdaleny Woszczek, dosłownie udowadniają, że tańczyć każdy może. Mają ofertę dla:

  • osób dorosłych (m.in.: tango argentyńskie, taniec towarzyski )
    ● dla nowożeńców (pierwszy taniec)
    ● zajęcia dla kobiet (m.in.: ladies styling, latino fitness)
  • dla dzieci i młodzieży (m.in.: taniec mix, hip hop)
    ● naukę tańca rodzic + dziecko (m.in.: latino mama, razem raźniej)

Zatem zacząć zajęcia taneczne może naprawdę każdy, to kwestia motywacji i wiary  w siebie, a nie wyjątkowych predyspozycji, z którymi trzeba się urodzić.