Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Jakie tapety papierowe można wybrać do pokoju dziecięcego?

Jakie tapety papierowe można wybrać do pokoju dziecięcego?

Data: 04.07.2017 Kategoria: Wystrój wnętrz

Tapety to świetny pomysł na dekorację ścian w pokoju dziecka. Ich bogaty wybór daje wręcz nieograniczone możliwości. Bardzo często wybierane są tapety papierowe, które posiadają wiele zalet. Sprawdźcie jakie tapety papierowe można położyć na ścianach w pokoju dziecięcym.

Puśćcie wodzę fantazji

Pokój dziecka to pomieszczenie, w którym, w kwestii urządzania, można pozwolić sobie na pełne szaleństwo. Powinien on być żywy i kolorowy, aby pobudzał dziecko do zabawy i rozwijał jego kreatywność. Poza odpowiednimi mebelkami i dekoracjami ważne jest także ozdobienie ścian. Dobrym pomysłem w tym przypadku może być położenie na nich tapet w ciekawe wzory. Najlepiej, aby odpowiadały one zainteresowaniom dziecka, a jednocześnie były na tyle uniwersalne, aby nie znudziły się maluchowi zbyt szybko.

Tapety papierowe

Do wytapetowania pokoju dziecka użyć można tapet papierowych. Występują one w wersji jednowarstwowej, dwuwarstwowej oraz trójwarstwowej. Mogą mieć różne kolory i wzory. Znaleźć można tapety papierowe gładkie lub tłoczone (wypełnione włóknami sztucznymi lub naturalnymi).

Przy pomocy tapet papierowych dwuwarstwowych i tłoczonych można zakryć nierówności na ścianach, co znacznie zmniejsza ilość pracy, jaką trzeba wykonać podczas remontu. Warto też wiedzieć, że większość tego typu tapet czyścić można jedynie poprzez delikatne przecieranie szmatką, uważając by nie zniszczyć ich faktury. Nie są odporne na wilgoć, więc nie można czyścić ich na mokro – wyjaśnia nasz rozmówca reprezentujący sklep internetowy Kraina Barw.

Jakie tapety wybrać

Papierowe tapety znaleźć można w wielu wzorach i kolorach, dlatego wybór takiej, która będzie idealna do pokoju dziecka nie należy do najłatwiejszych. Wśród najciekawszych propozycji warto wymienić:

  • tapety ze zwierzętami  – pozwolą stworzyć prawdziwą dżunglę w pokoju małego odkrywcy lub po prostu przytulny kąt dla miłośnika domowych pupili, wybierać można spośród tapet ozdobionych konturami zwierząt, jak i rysunkami, a nawet realistycznymi zdjęciami,
  • tapety imitujące świat podwodny – z ich pomocą można zmienić pomieszczenie w wielkie akwarium z kolorowymi rybkami,
  • tapety z motywem sportowym – na przykład w piłki do piłki nożnej lub do koszykówki, oraz wszelkie inne rysunki lub grafiki nawiązujące do sportowego hobby dziecka,
  • tapety z motywami z ulubionych bajek – sprawią, że dziecko będzie mogło poczuć się tak, jakby wraz z nim mieszkały jego ulubione postacie,
  • tapety podróżnicze – np. przedstawiające mapę świata, które zachęcać będą do poznawania geografii, a w przyszłości do podróżowania.

To tylko kilka inspiracji, które można wykorzystać w poszukiwaniach tapety do pokoju dziecięcego. Przy jej wyborze warto spytać dziecko o jego wizję idealnego pokoju, aby również miało swój udział w urządzaniu tego pomieszczenia.