Dobry Styl > Porady > W jaki sposób działa zasadnicza szkoła zawodowa/branżowa szkoła zawodowa I stopnia dla niedosłyszących?

W jaki sposób działa zasadnicza szkoła zawodowa/branżowa szkoła zawodowa I stopnia dla niedosłyszących?

Data: 28.08.2018 Kategoria: Porady

Zarówno edukacja, jak i rozwój kariery zawodowej, dla osób niesłyszących i niedosłyszących jest wyzwaniem trudniejszym niż przeciętnie. Dlatego rodzice i opiekunowie powinni robić wszystko co możliwe, by ułatwić dziecku przyswajanie wiedzy ogólnej i rozwijanie kompetencji społecznych. Istotne jest także zapewnienie młodzieży z wadami słuchu możliwości zdobycia solidnych kwalifikacji do pracy.

Łatwiejsza kariera niedosłyszących i niesłyszących

Wybór ścieżki zawodowej nie jest łatwy dla żadnego nastolatka, jednak młodzi ludzie, którzy borykają się z dodatkowymi obciążeniami, jak np. głęboka wada słuchu, mają przed sobą jeszcze trudniejsze wyzwanie. Zastanawiając się nad przyszłym zawodem, a więc także nad wyborem odpowiedniej placówki edukacyjnej, trzeba mieć na uwadze nie tylko zainteresowania, ale także stan zdrowia i związane z nim ograniczenia.

Osoby niedosłyszące i niesłyszące mogą oczywiście korzystać z oferty edukacyjnej masowych szkół publicznych, jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji trzeba pamiętać, że nawet ich ukończenie nie daje gwarancji znalezienia pracy w wyuczonym zawodzie. Szukając dobrej szkoły zawodowej (branżowej) lub ogólnokształcącej, warto zastanowić się nad perspektywami zatrudnienia.

Branżowa szkoła zawodowa I stopnia dla niedosłyszących i niesłyszących

Wada słuchu będzie stanowiła poważne utrudnienie w wykonywaniu prac, wymagających reagowania na dźwięki czy posługiwania się mową artykulacyjną. Osoby niedosłyszące i niesłyszące powinny też unikać zadań, stwarzających potencjalne zagrożenie dla pozostałych zmysłów i wymagających przebywania w zapylonych pomieszczeniach.

Kiedy wadzie słuchu towarzyszą zaburzenia równowagi, prace przy obsłudze poruszających się maszyn i na wysokościach mogą stanowić poważne zagrożenie. Z kolei przy szumach usznych bardzo szkodliwa okaże się praca w hałasie.

Szkoła branżowa działająca przy Instytucie Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego w Warszawie proponuje kształcenie niedosłyszących w kierunkach piekarz, ogrodnik i pracownik pomocniczy obsługi hotelowej. Są to zawody bezpieczne dla osób niesłyszących oraz niesłyszących, a wada słuchu nie stanowi przeszkody w ich wykonywaniu.

Nauka w szkole branżowej dla osób z wadą słuchu

Nauka w branżowej szkole zawodowej dla niedosłyszących i niesłyszących daje uczniom nie tylko profesjonalną wiedzę, umiejętności i udokumentowane kwalifikacje do pracy. Oprócz zajęć teoretycznych, prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę nauczycielską oraz zajęć praktycznych w zewnętrznych przedsiębiorstwach, uczniowie korzystają z kompleksowej opieki logopedycznej i psychologicznej.

Ponadto uczniowie mają możliwość uczestnictwa w nadprogramowych zajęciach sportowych, wydarzeniach kulturalnych, konkursach i dodatkowych kursach, w tym bukieciarstwa, języka angielskiego oraz na prawo jazdy. Do dyspozycji uczęszczających do szkoły jest też pracownia komputerowa i kafejka internetowa.

Uczniowie Branżowej Szkoły Zawodowej nr 50 dla Niesłyszących w Warszawie mogą korzystać z zakwaterowania i wyżywienia w działającym tu internacie, a po zakończeniu programu nauczania podchodzą do państwowego egzaminu, potwierdzającego uzyskane kwalifikacje zawodowe.

 

2 odpowiedzi do “W jaki sposób działa zasadnicza szkoła zawodowa/branżowa szkoła zawodowa I stopnia dla niedosłyszących?”

 1. It ought a tad bit of practice before perfect master the overall game completely.

  You don’t have to lose your shirt to play
  against them either, in fact you can try with as low as $2.00. http://www.paradigmshift.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.kingsandqueensonline.com%2F918kiss-most-popular-online-slot-game

   
 2. It ought a tad bit of practice before perfect master the overall game completely.
  You don’t have to lose your shirt to play against them either, in fact you can try with as low as $2.00. http://www.paradigmshift.org/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.kingsandqueensonline.com%2F918kiss-most-popular-online-slot-game

   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *