Dobry Styl > Wypoczynek > W jakich rejonach Gdańska najlepiej wybrać hotel żeby zapewnić sobie ciszę i spokój?

W jakich rejonach Gdańska najlepiej wybrać hotel żeby zapewnić sobie ciszę i spokój?

Data: 07.08.2018 Kategoria: Wypoczynek

Polska infrastruktura noclegowa rozwija się z każdym rokiem. Ten pozytywny trend nie ominął rodzimego Wybrzeża. Doskonały przykład stanowi Trójmiasto, z Gdańskiem na czele. Tamtejsze hotele gwarantują odpowiednią jakość wypoczynku dla wszelkiego typu turystów. Liczne hotele oraz apartamenty znajdują się w praktycznie każdej dzielnicy. Bogactwo wyboru stanowi sporą zaletę – szczególnie dla osób, które poszukują lokum w miejscu zapewniającym ciszę i spokój, z dala od wielkomiejskiego gwaru.

Nocleg poza centrum – co to oznacza?

Noclegi poza ścisłym centrum Gdańska to korzystna opcja dla osób, które nie przepadają za tłumami turystów, a jednocześnie chcą czerpać z wyjazdu jak najwięcej radości, pozostając w bliskim kontakcie z miejscowymi atrakcjami. Ma to znaczenie zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, kiedy rozrywkowe życie miasta przeciąga się do późnych godzin nocnych. Komfortowe lokum w pewnym oddaleniu od Starówki znajdą dla siebie zarówno rodziny z dziećmi, seniorzy, pary, jak i samotni turyści, którzy potrzebują chwili na regenerację po trudach zwiedzania. Idealny wybór miejsca noclegowego stanowią dzielnice położone w pewnym oddaleniu od ścisłego centrum, choć nie na zupełnych peryferiach miasta. W przypadku Gdańska, doskonały przykład takiej właśnie lokalizacji stanowi choćby Suchanino.

Suchanino – dzielnica idealna dla turystów

Suchanino to dzielnica położona na zachód od Śródmieścia, sąsiadująca z takimi dzielnicami jak Aniołki, Wrzeszcz Górny, Piecki-Migowo czy Siedlce. Jej ogromnym atutem jest niewielkie oddalenie od ścisłego centrum, a jednocześnie bliskie sąsiedztwo zabytków, obiektów kulturalno-rozrywkowych i innych atrakcji turystycznych, z których Gdańsk słynie na co dzień. Miejscowa infrastruktura hotelowa prezentuje zadowalający poziom. Dobry przykład stanowi Hotel Amber Gdańsk obiekt położony na malowniczym wzgórzu, w pobliżu Góry Gradowej oraz Starego Miasta. To doskonałe miejsce na rodzinny pobyt lub podróż służbową, gwarantujące bliskość zieleni, a także przepiękny widok na okoliczne lasy i Zatokę Gdańską.

Hotel w okolicach centrum – dlaczego jeszcze warto?

Noclegi w Gdańsku, w niewielkiej odległości od ścisłego centrum, stwarzają też szereg innych korzyści. Ze wspomnianym już bliskim sąsiedztwem lokalnych atrakcji wiążą się m.in. niższe koszty transportu. Sporo interesujących miejsc można zwiedzić na piechotę; do innych da się dotrzeć spędzając kilka minut w autobusie czy samochodzie. Dla osób zmotoryzowanych oznacza to bardzo dużą oszczędność paliwa. Połączenie turystycznego klimatu nadmorskiego miasta oraz miejscowych walorów przyrodniczych, ciszy i spokoju, stanowi mieszankę idealną, zapewniającą komfortowy i bezpieczny pobyt dla wymagających turystów. Możesz się o tym przekonać samemu, odwiedzając stronę internetową Hotelu Amber Gdańsk.