Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Jakie wzory poduszek dekoracyjnych najlepiej się sprawdzą w pokoju dziennym

Jakie wzory poduszek dekoracyjnych najlepiej się sprawdzą w pokoju dziennym

Data: 06.11.2017 Kategoria: Wystrój wnętrz

Poduszki dekoracyjne to nieodłączny element wystroju każdego salonu. Ich obecność zapewnia przytulną atmosferę, ubarwia i dodaje kolorów każdemu wnętrzu oraz stanowi dodatkowo podstawę udanego wypoczynku. Ogromny wybór różnych wzorów i kolorów poduszek dekoracyjnych nie ułatwia jednak ich wyboru. Jakie poduszki dekoracyjne będą odpowiednie do pokoju dziennego?

Poduszki dekoracyjne do salonu – wzory i kolory

Wybierając wzory poduszek dekoracyjnych warto zastanowić się nad tym, które z nich będą najlepiej pasowały do wystroju naszego wnętrza. Jeśli nasz salon jest urządzony w stylu nowoczesnym, dobrym wyborem będą poduszki dekoracyjne z nadrukowanymi wzorami z np. architektury miejskiej, motoryzacji i innymi nowoczesnymi motywami. Do salonu w stylu glamour z kolei warto wybrać zdobione poduszki z błyszczącej tkaniny, złote i srebrne. Wnętrze w stylu prowansalskim z kolei znakomicie dopełnią poduszki dekoracyjne z naturalnych tkanin np. z lnu i z delikatnym wzorem roślinnym i kwiatowym. Warto w związku z tym przeglądać oferty sklepów, które mają duży wybór lub są wyspecjalizowane w sprzedaży poduszek i poszewek, na przykład Little Dreams.

Jeśli szczególnie zależy nam na estetycznym i spójnym wyglądzie salonu, warto postawić na poduszki dekoracyjne w podobnym kolorze, co barwa naszych ścian oraz mebli. Jeśli natomiast chcemy dodać naszemu wnętrzu kolorów, wybierzmy poduszki w zupełnie innej barwie i uzupełnijmy je dodatkami w takiej samej kolorystyce. Poduszki dekoracyjne możemy także co pewien czas zmieniać. Dzięki temu nasz salon zyska zupełnie nowy wygląd bez konieczności wymiany mebli czy malowania ścian.

Na co zwracać uwagę wybierając poduszki dekoracyjne do pokoju dziennego?

Generalnie poduszki dekoracyjne nie są przeznaczone do odpoczynku, a przynajmniej nie sprawdzą się do tego celu wszystkie ich rodzaje. Jeśli zależy nam, by połączyć funkcję dekoracyjną z użytkową, wybierzmy poduszki, których poszewki będą wykonane z naturalnych materiałów i nie będą posiadały twardych i wypukłych zdobień. Gładkie poduszki dekoracyjne możemy bowiem z powodzeniem wykorzystać także podczas odpoczynku przed telewizorem i popołudniowej drzemki. Warto jest także wybierać poduszki dekoracyjne z grubszym wypełnieniem, gdyż będą one mniej podatne na odkształcenia i na dłużej zachowają swój atrakcyjny wygląd. Kupując poduszki dekoracyjne sprawdźmy także, czy jest możliwość zdjęcia z nich poszewek do prania. Pomoże to w utrzymaniu poduszek w czystości oraz przyda się, jeśli mamy w domu małe dzieci lub zwierzęta. Jeśli zależy nam natomiast na regularnej zmianie wystroju pokoju dziennego, warto zaopatrzyć się w kilka różnych poszewek, wystarczy bowiem kilka chwil, aby je zmienić i nadać naszemu salonowi zupełnie nowego charakteru.