Dobry Styl > Budowa i remont > Zalety fototapet samoprzylepnych

Zalety fototapet samoprzylepnych

Data: 03.05.2018 Kategoria: Budowa i remont

Fototapety jako wnętrzarski element dekoracyjny to hit ostatnich sezonów. Do wyboru mamy nie tylko tysiące wzorów, ale też kilka technologii. Na popularności zyskują zwłaszcza fototapety samoprzylepne. Co takiego sprawia, że właśnie na nie decyduje się coraz więcej osób? Odpowiedzi należy szukać w licznych zaletach fototapet samoprzylepnych, które prezentujemy w poniższym artykule.

Jednym z największych atutów tego rozwiązania jest łatwość, z jaką da się zamontować fototapetę samoprzylepną. Jak sugeruje nazwa, fototapeta taka pokryta jest z jednej strony warstwą kleju zabezpieczoną podkładem ochronnym. Po usunięciu tego ostatniego fototapeta jest gotowa do umieszczenia na ścianie. Znika więc konieczność zaopatrzenia się w kleje i akcesoria do nich, nie trzeba też nic rozrabiać, mieszać czy odczekiwać. Bałagan towarzyszący nakładaniu klasycznych tapet zostaje ograniczony do minimum.

Produkt przyjazny amatorom

Montaż fototapety samoprzylepnej nie sprawia większych problemów też z innego powodu. Otóż nawet jeśli nie mając doświadczenia, położymy taką fototapetę nieco krzywo na ścianie albo ulegnie ona jakiemuś zagnieceniu – wystarczy ją odkleić, rozprostować i przykleić ponownie. Nie zmniejszy to siły działania kleju, fototapeta nie rozerwie się też, jako że wykonana jest nie z papieru, ale z wytrzymałej folii.

To wszystko sprawia, że aby cieszyć się spektakularnym efektem, jaki przynosi zastosowanie fototapety, nie trzeba zatrudniać fachowców – co przekłada się na konkretne oszczędności. Nie wyczerpuje to jednak listy zalet tego rozwiązania. Wśród nich wymienić należy również na przykład możliwość aplikacji fototapety samoprzylepnej na powierzchniach innych niż ściany, takich jak choćby meble, lodówki, szkło, drzwi czy ceramika.

W przypadku gładkich podłoży wystarczy użyć dodatkowo spryskiwacza z wodą, którą spryskujemy zarówno ozdabianą powierzchnię, jak i klejącą stronę fototapety – mówi specjalista ze sklepu Kraina Barw.

Wszechstronność i wytrzymałość

Jak już wspomniano, fototapety samoprzylepne drukowane są na wysokiej jakości folii. Dodatkowe pokrycie jej płynnym laminatem podnosi odporność na wilgoć, ścieranie i odpowiedzialne za blaknięcie wydruku promieniowanie ultrafioletowe. Dzięki temu też łatwo usunąć ewentualne zabrudzenia, a samą fototapetę można z powodzeniem zastosować w pokoju dziecięcym czy nawet kuchni, zwłaszcza że wykorzystywane w tym przypadku tusze nie zawierają potencjalnie szkodliwych substancji mogących się ulatniać.