Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Zalety korzystania z elektrycznych grzejników łazienkowych

Zalety korzystania z elektrycznych grzejników łazienkowych

Data: 17.05.2018 Kategoria: Wystrój wnętrz

Ciepło w łazience to podstawa. W wychłodzonym pomieszczeniu trudno wyobrazić sobie zarówno poranny prysznic, jak i relaksującą kąpiel wieczorną. Dobre, wydajne ogrzewanie łazienkowe jest bardzo ważne z jeszcze jednego powodu, a mianowicie panującej tu podwyższonej wilgotności powietrza. Brak ogrzewania i sprawnej wentylacji w szybkim czasie doprowadza do rozwoju wilgoci i grzybów na ścianach wnętrza.

Tradycyjne ogrzewanie centralne nie zawsze sprawdza się w łazienkach. Bardzo często potrzebujemy tutaj dodatkowego źródła ciepła oraz rozwiązań, które pozwolą na szybką, chwilową poprawę komfortu termicznego, właśnie na czas korzystania z łazienki – zauważa nasz rozmówca z firmy TWM-TERMO. Nic więc dziwnego, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się elektryczne grzejniki do łazienek.

Drabinkowy grzejnik elektryczny

Największą sympatią użytkowników bez wątpienia cieszą się drabinkowe grzejniki łazienkowe. Takie urządzenia grzewcze zapewniają nie tylko przyjemną temperaturę wewnątrz pomieszczenia, ale dodatkowo mogą być wykorzystywane w funkcji suszarki do ręczników, a w razie potrzeby również mniejszych elementów garderoby.

Drabinkowe grzejniki elektryczne dostępne są w wersjach pionowych i poziomych, przy czym najczęściej spotykamy się z tym pierwszym rodzajem. Pionowe grzejniki łazienkowe są bardzo wygodne, a dodatkowo zajmują niewiele miejsca, co jest szczególnie ważne w małych pomieszczeniach. Z kolei grzejniki poziome świetnie sprawdzą się w łazienkach z oknem, jeżeli właśnie pod nim chcemy umieścić źródło ciepła.

Funkcjonalny grzejnik do łazienki

Kształt drabinkowych grzejników elektrycznych nie jest ich jedyną zaletą. Bardzo ważną cechą takiego rozwiązania jest łatwość sterowania ich pracą. Grzejnik elektryczny nagrzewa się bardzo szybko, a jego uruchomienie i sterowanie mocą są bardzo proste. Obecnie na rynku dostępne są podstawowe modele, których obsługa ogranicza się do przestawiania guzika włącz/wyłącz, a także bardziej zaawansowane rozwiązania z grzałką i sterownikiem, umożliwiającym regulację temperatury w określonym zakresie.

Grzejnik w łazience jako element dekoracyjny

Niewątpliwą zaletą elektrycznych grzejników drabinkowych jest też wysoka estetyka, czego nie da się powiedzieć o żeliwnych kaloryferach wodnych starszego typu. Nowoczesne grzejniki do łazienek wykonuje się z rozmaitych materiałów, które jednocześnie zapewniają im odporność i wysokie walory estetyczne.

Choć najpopularniejsze są oczywiście uniwersalne grzejniki chromowane, w bardziej ekstrawaganckich łazienkach możemy zamontować model w dowolnym kolorze, albo nawet zdecydować się na specjalny grzejnik dekoracyjny.

Czy korzystanie z elektrycznego grzejnika się opłaca?

Kwestią budzącą najwięcej wątpliwości jest zwykle sprawa kosztów eksploatacji ogrzewania zasilanego prądem. Okazuje się jednak, że korzystanie z elektrycznych grzejników łazienkowych może być najbardziej ekonomicznym sposobem dogrzewania tej przestrzeni.

Po pierwsze, grzejnik w łazience nie musi pracować cały czas. Ponieważ bardzo szybko się nagrzewa, wystarczy uruchomić go na kilka minut przed planowaną kąpielą czy prysznicem. Po drugie, ceny ogrzewania elektrycznego są coraz bardziej konkurencyjne względem tradycyjnych źródeł energii grzewczej, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość korzystania ze zmiennej taryfy. Po trzecie, jeżeli taki grzejnik jest jedynym źródłem ciepła w łazience, w kontroli nad zużyciem prądu z pewnością pomoże sterownik.