Dobry Styl > Wyposażenie > Na co zwracać uwagę przy projektowaniu mebli biurowych?

Na co zwracać uwagę przy projektowaniu mebli biurowych?

Data: 26.09.2017 Kategoria: Wyposażenie

Meble to podstawowy element wyposażenia profesjonalnych pomieszczeń biurowych. Odpowiednio dobrane zestawy meblarskie stanowią wizytówkę każdego przedsiębiorstwa, a także ułatwiają wykonywanie codziennych czynności przez osoby zatrudnione. O czym należy pamiętać przy projektowaniu mebli dedykowanych dla biur? Jakie są cechy naprawdę dobrego mebla? Zwróćmy uwagę na kilka najważniejszych elementów.

Ergonomia

Ergonomiczne biurka i krzesła pozwalają przetrwać długie godziny przed ekranem komputera. Ważne, by meble posiadały odpowiednie wymiary i były dopasowane do potrzeb poszczególnych pracowników. Dzięki temu gwarantują optymalny komfort pracy, zapobiegają bólom mięśni i stawów, rozwojowi stanów zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz innym ciężkim dolegliwościom zarówno fizycznym, jak i psychicznym (stres, zmęczenie itd.).

Wytrzymałość

Meble biurowe podlegają intensywnej eksploatacji – nawet po kilkanaście godzin dziennie. Z tego względu warto zainteresować się ich trwałością. W przeciwnym razie konieczna okaże się szybka wymiana mebla, co pociągnie za sobą kolejne wydatki. Na trwałość wyrobów meblarskich w największym stopniu wpływa materiał, z którego zostały wytworzone. Najlepiej postawić na eleganckie rozwiązania wykonane z dobrego gatunkowo drewna.

Estetyka

Wygląd mebli ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza w sytuacji, gdy biuro jest odwiedzane przez osoby z zewnątrz – klientów czy potencjalnych kontrahentów. Niedopasowane stylistycznie, aranżacyjne potworki o dziwnych kształtach, wymiarach i formach wpłyną negatywnie na odbiór całego otoczenia, na czym może ucierpieć wizerunek firmy. Brzydki wygląd pomieszczeń nie nastraja też pozytywnie przebywających w nich na co dzień pracowników.

Funkcjonalność

Meble biurowe pełnią funkcję pomocniczą, a nierzadko same w sobie stanowią narzędzie pracy. Niezwykle ważne, by były praktyczne i funkcjonalne. Pod uwagę warto wziąć każdy detal, w tym m.in. ilość szuflad (np. w szafeczkach pracowniczych), szerokość obszaru roboczego (np. blatu stołu), a nawet wagę (istotne przy przenoszeniu; zwłaszcza w przypadku biur podlegających częstym przemeblowaniom i zmianom układu pomieszczeń).

Recepta na sukces

Tylko meble łączące wszystkie wymienione cechy spełnią standardy, jakich wymaga się od wyposażenia nowoczesnych pomieszczeń biurowych. Z tego względu, przed dokonaniem zakupu warto dobrze się zastanowić. Na szczęście istnieją firmy, które wykonują dobre jakościowo meble dla biur. Doskonały przykład stanowi Zakład Meblowy KULENTY, projektujący i wykonując meble drewniane na zamówienie. Szczegóły na stronie zakładu.

 

Jedna odpowiedź do “Na co zwracać uwagę przy projektowaniu mebli biurowych?”

  1. seks anonse pisze:

    It’s impressive that you are getting thoughts from this article as well as from our discussion made at this place.

     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *