Dobry Styl > Wyposażenie > 4 rodzaje mebli, których nie może zabraknąć w żadnym biurze

4 rodzaje mebli, których nie może zabraknąć w żadnym biurze

Data: 01.01.2022 Kategoria: Wyposażenie

Na produktywność pracowników biurowych wpływa między innymi otoczenie, w jakim się znajdują. Nie sposób nie wspomnieć tutaj o biurowych meblach. Ich budowa i forma wpływa na samopoczucie użytkowników. Jeżeli meble są wygodne i ergonomiczne, to jest to pozytywny wpływ. Jakiego rodzaju sprzęty są niezbędne w nowoczesnym biurze? Jak ergonomia mebli wpływa na zdrowie pracowników? W jaki sposób urządzić małe biuro?

Jakie meble powinny znaleźć się w biurze?

Podstawowym meblem w biurze jest bez wątpienia biurko. To miejsce pracy każdego z pracowników. Powinno być tak dobrane, aby zapewniało najlepsze warunki do działania. Wybierając ten niezbędny mebel biurowy, zazwyczaj bierze się pod uwagę wymiary i materiał, z jakiego został zrobiony. Niezwykle istotna się jego wysokość, bo to razem z krzesłem ma wpływ na wygodę osoby na nim pracującej.

Biurko wcale nie musi być jednoosobowe. W miejscach takich, jak ACADAL, istnieje możliwość zaprojektowania i wykonania mebli biurowych na zamówienie. Jeżeli lokal na biuro dysponuje niewielkim metrażem, to dobrym pomysłem jest wykonanie biurek dwuosobowych lub dwustronnych. W ten sposób wykorzystuje się każdy centymetr wolnej powierzchni, bez ingerowania w wygodę i odrębność stanowisk pracy.

Do biurka powinien być dopasowany biurowy fotel. Istotne jest, aby tego rodzaju meble miały odpowiednio wyprofilowane oparcie. Najlepszym rozwiązaniem do biura są fotele obrotowe, z których łatwo jest sięgać w różne miejsca bez przesuwania mebla.

Mebel, bez którego nikt nie wyobraża sobie biura, to regał na dokumenty. W biurze najczęściej jest ich więcej o różnych kształtach i wielkościach, w zależności od profilu działania firmy. Odmianą regału może być też zamykana szafa na dokumenty i nośniki danych. Cyfryzacja wkracza we wszystkie sfery życia, ale wciąż jeszcze potrzebujemy dokumentów w wersji papierowej.

W biurze bardzo często się przydaje dodatkowy stolik i co najmniej parę krzeseł. Jednak jego przeznaczenie jest szersze. Jest to miejsce, gdzie na chwilę mogą usiąść interesanci czy pracownicy w innych działów.

Ergonomia w małym biurze

Meble biurowe powinny spełniać wszelkie zasady ergonomii. Jest to szczególnie istotne przy niewielkim pomieszczeniu. W takich wypadkach można postawić na meble robione na wymiar. Wtedy są one tak zaprojektowane, aby wykorzystywały każdy centymetr kwadratowy wolnej przestrzeni, a jednocześnie były wygodne i nie powodowały dyskomfortu u pracowników. Funkcjonalność i ergonomia to sprawy nadrzędne.