Dobry Styl > Wyposażenie > 5 powodów dla których warto mieć meble ze skóry

5 powodów dla których warto mieć meble ze skóry

Data: 11.04.2020 Kategoria: Wyposażenie

Meble skórzane praktycznie od zawsze uważane są za najbardziej prestiżowy, elegancki i zarazem najbardziej funkcjonalny rodzaj mebli. Dziś możemy wybierać spośród setek rodzajów mebli, materiałów i obić – a jednak to skórzane dalej są wybierane najchętniej. Co decyduje o ich popularności? Poznaj 5 powodów, dla których warto zainwestować w meble skórzane!

Meble skórzane są wygodne

Jednym z najczęstszych powodów wyboru mebli skórzanych zamiast innych jest ich wygoda. Skóra naturalna jest już ze swej natury jest nieporównywalnie bardziej elastyczna i miękka, niż inne materiały. W dodatku nawet niskiej klasy skóra jest bardziej miękka i wygodna, niż średniej czy wysokiej klasy bawełna, nie mówiąc już o syntetykach. Na tę wygodę składa się również to, że skóra oddycha – czego nie można powiedzieć o innych materiałach. Z kolei jej elastyczność pozwala na lepsze dopasowanie do naszego ciała, gdy np. siedzimy na skórzanym fotelu. Meble skórzane przyjmują także temperaturę otoczenia i naszego ciała, co również zwiększa ich wygodę.

Łatwość w czyszczeniu

Jedną z największych zalet mebli skórzanych, takich jak na przykład tych z oferty firmy Mevis, jest możliwość ich szybkiego, łatwego i przy tym skutecznego czyszczenia. O ile w przypadku obić materiałowych musimy się liczyć z koniecznością prania ich co pewien czas oraz z tym, że mogą na nich pozostać trwałe plamy, o tyle na skórze prawie wszystkie plamy są możliwe do zmycia. Trzeba włożyć naprawdę dużo wysiłku w to, żeby trwale poplamić skórę – a nawet w takiej sytuacji możemy oddać ją do firmy, która zajmuje się konserwacją mebli skórzanych. Warto też wspomnieć, że ze względu na łatwość w czyszczeniu i brak włókien, skóra jest najlepszym materiałem dla alergików, ponieważ roztocza nie mają na niej warunków do bytowania.

Trwałość mebli skórzanych

Zadbane meble skórzane są długowieczne – mogą być używane nawet dziesiątki lat i nadal być w dobrej formie (a są znane liczne przypadki mebli skórzanych, które przetrwały 100 i więcej lat). Użytkując je na co dzień, pierwsze oznaki zużycia skóry zobaczymy dopiero po 7-10 latach – oczywiście jeśli będziemy używać ich zgodnie z przeznaczeniem. Przy odpowiedniej pielęgnacji nie stracą one swojej elastyczności ani koloru – który zresztą można przeznaczonymi do tego środkami z czasem nawet poprawiać. Istnieje też możliwość oddania mebli skórzanych do renowacji, którą zajmują się wyspecjalizowane w tym firmy.

Prestiż i elegancja

Meble skórzane od wieków są uznawane za najbardziej prestiżowe i po dziś dzień robią duże wrażenie. Przed wiekami mogli sobie na nie pozwolić tylko najbogatsi królowie i magnaci, a dziś są już dostępne niemal dla każdego, choć nadal nie należą do najtańszych. Co ciekawe, pomimo większej dostępności nic nie straciły ze swego prestiżu – do dziś meble skórzane dodają elegancji każdemu pomieszczeniu, w którym się znajdują. Co ciekawe – nawet jeśli pomieszczenie nie ma klasycznego wystroju (często kojarzonego właśnie z meblami skórzanymi), to i tak meble skórzane nadadzą mu ekskluzywnego akcentu.

Piękny wygląd

Meble skórzane są produktem naturalnym – a to oznacza, że każdy z nich będzie na swój sposób wyjątkowy, indywidualny, ponieważ w naturze nie występuje dwoje takich samych zwierząt, a w związku z tym nie ma dwóch identycznych skór; mało tego, nawet dwie skóry z tego samego zwierzęcia mogą być inaczej wyprawione. W dodatku meble skórzane występują w niezliczonej ilości faktur i kolorów. Można je również cieniować, nadając ich zabarwieniu głębi.

Oczywiście to nie wszystkie zalety mebli skórzanych – można by je wymieniać w nieskończoność. Warto przy najbliższej okazji wypróbować je samemu – bo po sprawdzeniu ich na żywo prawie nikt już nie chce wracać do zwykłych mebli.