Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Aktualne trendy w aranżacji wnętrz

Aktualne trendy w aranżacji wnętrz

Data: 05.12.2021 Kategoria: Wystrój wnętrz

Styl skandynawski, industrialny i minimalizm powoli odchodzą w zapomnienie. Kolorowe ozdoby i ciepłe, miękkie tekstylia, które od niedawna nieśmiało pojawiały się we wnętrzach, wkrótce mogą zająć je szturmem. Nie oznacza to jednak, że w modnych mieszkaniach zapanuje chaos. Jaka filozofia przyświeca trendom wnętrzarskim na nadchodzący sezon? Sprawdźmy!

Doświadczenia ostatnich dwóch lat przypomniały nam dobitnie, jak ważna jest atmosfera panująca w domu. Nauka i praca zdalna, ograniczenia dotyczące przemieszczania się sprawiły, że przykładamy coraz większą wagę nie tylko do wygody we wnętrzach, ale także do ich wystroju. Pomieszczenia, w których przebywamy dłużej niż kiedykolwiek, muszą być przyjazne. Dlatego pojawia się w nich coraz więcej ciepłych, często osobistych akcentów.

Modne kolory we wnętrzach

… to te, które lubimy najbardziej. W ostatnim czasie pojawiło się (lub powróciło) kilka trendów, które dyktują albo wybory łagodnych, pastelowych kolorów (kawaii), albo intensywnych, ciemnych zieleni (urban jungle), albo stonowanych kolorów ziemi z brązami i beżami na czele. Warto nie pomijać bieli, i to w ilości obejmującej spore powierzchnie ścian, podłóg, sufitów. Biel najlepiej odbija światło, więc mieszkanie staje się jasne nawet w ponury dzień. Żaden z trendów kolorystycznych nie zyskał dominującej pozycji ani miana jedynego słusznego nurtu, za którym jednomyślnie podążaliby wszyscy producenci wyposażenia i większość modnych architektów wnętrz. Sezon 2021/2022 w aranżacji wnętrz przynosi większą swobodę w wyborze barw i wyposażenia; głównym celem, przyświecającym projektantom jest tworzenie przestrzeni zgodnej z upodobaniami i potrzebami ich przyszłych użytkowników.

Nowe, które nie burzy starego

Nowoczesnej aranżacji wnętrz nie trzeba budować od zera. Minimalistyczne i wygodne, ale niekiedy chłodne wnętrza można z łatwością zmienić w ciepłe i równie komfortowe miejsca – wystarczy kilka tekstylnych dodatków, wymiana rolet na cieplejsze zasłony, nowa tapicerka na komplecie wypoczynkowym i żywe rośliny w pięknych doniczkach. Jedynym ograniczeniem dla twórców wystroju obecnie jest wyobraźnia. Wiele zmian można wprowadzić do wnętrz samodzielnie. Natomiast jeśli mieszkanie wymaga przebudowy, np. w celu wygospodarowania dodatkowego pomieszczenia do pracy, warto zaangażować specjalistów.

Szukasz wsparcia w przygotowaniu nowej aranżacji swojego mieszkania w Bielsku-Białej? A może dopiero wykańczasz swój dom? Zajrzyj na stronę Pracowni Architektury Januszówka i zapoznaj się z jej portfolio. Pamiętaj jednak, że każdy projekt przygotowywany jest zgodnie z oczekiwaniami klienta. Projektanci pomogą wcielić w życie twoje pomysły i zadbają o sprawną realizację całego przedsięwzięcia.