Dobry Styl > Wypoczynek > Aktywne wakacje. Na wsi.

Aktywne wakacje. Na wsi.

Data: 23.04.2018 Kategoria: Wypoczynek

Dla wielu osób wakacje nie oznaczają słodkiego lenistwa i nic nie robienia – czas wolny od pracy warto wykorzystać na innego rodzaju aktywności, które pozwolą nam podreperować kondycję i uwolnić głowę od towarzyszących nam na co dzień problemów. Idealnym miejsce, by zażywać aktywnego wypoczynku, jest polska wieś. Co możemy na niej robić? To zależy od tego, gdzie się udamy.

Turystyka górska – piesza i rowerowa

Polskie góry przyciągają miłośników długich, pieszych oraz rowerowych wędrówek. Atrakcją są wtedy nie tylko niebywałe, zapierające dech w piersiach widoki, ale również specyficzny klimat, który korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Na wysokości kilkuset metrów nad poziomem morza nasze naczynia krwionośne rozszerzają się, a układ oddechowy zaczyna intensywniej pracować – wszystko po to, by dostarczyć organizmowi życiodajnego tlenu. Regularne wycieczki po szlaku znakomicie poprawiają wydolność organizmu, dlatego wielu sportowców w ramach przygotowań do zawodów wybiera się właśnie w góry. Należy jednak pamiętać, że góry mogą być niebezpieczne, dlatego powinniśmy się odpowiednio przygotować do wejścia na szlak – dobre ubranie, prowiant na drogę i mapa to podstawa naszego wyposażenia.

Jazda konna

Coraz większą popularnością wśród polskich turystów cieszy się turystyka konna, która – wbrew powszechnemu przekonaniu – wymaga dobrej kondycji nie tylko od wierzchowca, ale również od jeźdźca. Wyprawa w siodle to okazja do przeżycia niezapomnianej przygody i jeszcze głębszego obcowania ze światem natury.

Joga

– Praktykowanie jogi w znakomity sposób poprawia wszystkie cechy wpływające na naszą sprawność ruchową, a przy okazji pozwala skutecznie wyłączyć stres – wyjaśnia przedstawiciel portalu Farmbnbdlatego ta forma rekreacji jest szczególnie popularna wśród osób pochodzących z dużych miast, pracujących na siedząco. Wyjazdy grupowe połączone z warsztatami jogi to idealny pomysł na wakacje dla joginów na każdym poziomie wtajemniczenia, zarówno początkujących, jak i tych bardziej doświadczonych.

Sporty wodne

Z jednej strony kajakarstwo, z drugiej – modny w ostatnich latach wakeboarding, czyli ewolucje na desce. Wśród sportów wodnych coś dla siebie znajdzie każdy „wodniak”, zarówno osoby zainteresowane długimi, krajoznawczymi wyprawami, jak i miłośnicy adrenaliny i mocnych wrażeń. Pamiętajmy tylko o odpowiednich środkach bezpieczeństwa, m.in. kapoku.

Warsztaty

Oferta polskich gospodarstw agroturystycznych nie ogranicza się wyłącznie do sportów i aktywności fizycznej – znajdziemy w niej również rozwijające pasje i umiejętności manualne warsztaty.