Jak powinny być wykonane obudowy szybów instalacyjnych i windowych?

Szyby stosowane w budownictwie mają wiele zastosowań. Są one nierozłączną częścią każdego budynku, dlatego obudowy szybów powinny być wykonane z jak największą dokładnością. W tym celu należy uwzględnić konkretne potrzeby obiektu i dobrać najlepsze zabezpieczenia. Dlaczego szyby instalacyjne i windowe są tak ważne? Jak je zabezpieczyć? Zapraszam do czytania.
Rodzaje i funkcje szybów w budownictwie
Szyby to pionowe kanały w konstrukcji budynku. Do ich najpopularniejszych rodzajów zalicza się szyby windowe i instalacyjne. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, są przestrzenią, w której porusza się winda.
Szyby instalacyjne z kolei dzieli się na:
szyby wentylacyjne pozwalające na cyrkulację powietrza wewnątrz budynku,
szyby przeciwpożarowe chroniące przed ogniem,
szyby kominowe służące do odprowadzania spalin z kotłów i pieców.
Jak widać, takie systemy są niezwykle ważne. To one zabezpieczają obiekt przed nieszczęśliwymi wypadkami i zwiększają komfort przebywania w nim. Szyby montowane są nie tylko w celu ochrony samego budynku, ale również znajdujących się w nim ludzi. Budowa szybu jest ściśle określona w przepisach prawa budowlanego. Daje to gwarancję, że zostanie on zaprojektowany prawidłowo i z uwzględnieniem wszystkich potrzeb. Tylko wtedy może on zostać dopuszczony do użytku.
Dobra obudowa szybu, czyli jaka?
Obudowa szybu przede wszystkim musi zapewniać bezpieczeństwo ludziom. W tym celu wykorzystuje się sprawdzone rozwiązania zgodne z najnowocześniejszymi technologiami. Firma Jack-Service z Warszawy jest obecna na rynku już od 1990 roku. Dla swoich klientów oferuje ona kompleksowe usługi budowlane związane z ochroną przeciwpożarową obiektów, szybów instalacyjnych i nie tylko. Jednym z kluczowych aspektów, które trzeba uwzględnić przy budowie, jest ochrona przeciwpożarowa. Jak ją zapewnić? Tutaj z pomocą przychodzą preparaty ognioochronne, które wypełnią szczeliny wokół rur czy kabli. To ograniczy rozprzestrzenianie się ognia i da czas na ewakuację. Do najskuteczniejszych rozwiązań zalicza się masy, farby i płyty ognioochronne.Podczas montażu obudowy wykorzystuje się materiały o odpowiedniej grubości, masie, klasie odporności i izolacyjności. Tylko po uwzględnieniu tych wszystkich parametrów masz pewność, że wywiąże się ona ze swojego zadania.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Best F Monika Komar
Meble - na zamówienie woj. mazowieckie08-110 Siedlce, Aleksandrowska 17 lok. 24
-
Bow-Max Sp. z o.o.
Żaluzje, rolety, markizy, moskitiery woj. lubuskie65-752 Zielona Góra, Objazdowa 40
-
Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Żyrardów sp. z o.o.
Budowlane usługi - fundamenty, wykopy woj. mazowieckie02-495 Warszawa, Plac Czerwca 1976 Roku 2 lok. 215a