Dobry Styl > Ogród > Artykuły letnie idealne do ogrodu

Artykuły letnie idealne do ogrodu

Data: 11.09.2020 Kategoria: Ogród

Własny ogród to miejsce wyjątkowe, w którym można poczuć kontakt z naturą, wypocząć, a także skorzystać z wcześniej wykonanych prac. Można jeść owoce prosto z krzaka lub zrywać kwiatki do stworzenia wyjątkowej kompozycji bukietowej. Wymaga on racjonalnego zaplanowania, co pozwoli na korzystanie z uroków ogrodu i poszczególnych sekcji terenu o każdej porze roku. Jednak ogród nie składa się tylko ze stałych elementów. Podpowiadamy, jak można go ożywić na letnie miesiące.

Strefa relaksu

Ogród to miejsce, które wielu osobom kojarzy się z relaksem i odpoczynkiem. Z tego względu jednym z podstawowych elementów wyposażenia przydomowego terenu jest grill. To właśnie posiłki przyrządzone na grillu stanowią główny punkt letnich spotkań ze znajomymi, podczas których można zapomnieć o problemach dnia codziennego. W czasie gdy dorośli spożywają przyrządzone na grillu posiłki, dzieci i młodzież chętnie korzysta z basenu. Jest to idealny artykuł letni, który nie tylko zapewnia rozrywkę, ale jest także formą aktywności i relaksu. Aby jednak można było z niego skorzystać, niezbędne są pewne atrybuty.

Osoby, które nie umieją dobrze pływać lub chcą po prostu zrelaksować się na materacu, powinny wyposażyć się w dmuchane koło plażowe. Alternatywą dla najmłodszych są pływaczki naramienne, pozwalające dziecku utrzymać się nad powierzchnią wody. Przydomowy basen powinien posiadać także pływający termometr. Wskaże on temperaturę wody, co pomoże uniknąć szoku termicznego lub poparzeń. Atrybuty te wpływają na bezpieczeństwo osób znajdujących się w basenie, a także spokój całej rodziny lub grona znajomych.

Strefa aktywności

Ogród to nie tylko strefa relaksu, ale także aktywności. W sezonie letnim wiele osób szuka urozmaiceń do swojego ogrodu. Ciekawym pomysłem jest zainstalowanie trampoliny ogrodowej. Jest to propozycja pozwalająca utrzymać aktywność fizyczną zarówno dzieci, jak i dorosłych. Oprócz tego jest źródłem zabawy i śmiechu. Warto zwrócić uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Swój zakup należy dostosować do potencjalnych użytkowników. Jeśli z trampoliny będą korzystać dzieci, należy zainwestować także w osobną siatkę zabezpieczającą. Uchroni ona dzieci przed wypadnięciem podczas zabaw.

Jak podkreśla ekspert reprezentujący sklep internetowy z artykułami ogrodniczymi Sklep – Kwiecisty.pl: Trampolina ogrodowa może uszkodzić znajdujący się pod nią trawnik. Aby tego uniknąć, należy ją codziennie przemieszczać, podlewając przy tym trawnik. Kilkudniowe zaniedbanie może przyczynić się do obumarcia trawy.

Pielęgnacja ogrodu

Lato to także pora na pielęgnację roślin. To właśnie w letnie miesiące sadzi się rośliny cebulowe takie jak krokusy, narcyzy oraz ziemowity.  Bardzo ważną czynnością jest oczyszczanie, czyli regularne pozbywanie się przekwitniętych kwiatów oraz kwiatostanów. W tym celu należy wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. Przydatnym gadżetem będzie fartuch ogrodniczy, który chroniąc ubranie przed zabrudzeniem, pozwoli także przenosić narzędzia do wykopywania i obcinania roślin.