Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Artystyczne malowanie ścian – oryginalne dekoracje wnętrz różnych obiektów

Artystyczne malowanie ścian – oryginalne dekoracje wnętrz różnych obiektów

Data: 11.01.2021 Kategoria: Wystrój wnętrz

Malarstwo ścienne to sztuka, która staje się elementem wystroju pomieszczenia. Tradycja tej sztuki sięga starożytności, ponieważ to właśnie od fresków się wywodzi. W dzisiejszych czasach malowane dzieła są zupełnie inne, ale równie efektowne. Niepowtarzalne malowidła na ścianach sprawiają, że pokój staje się wyjątkowy, przytulny i zachwyci każdego gościa. Poznaj pomysły na wykorzystanie tych dzieł w domu lub w lokalu użytkowym.

Style malowideł ściennych

Malowidła ścienne to wyjątkowa ozdoba do domu. Często wykorzystywane są klasyczne motywy np. kwiatowe, ale dekoracja ta może być wykonana w wielu innych stylach. Specjalistka z  Pracowni Artystycznej Perspektywa opowiada:

„Malowidła na ścianę mogą być wykonane w dowolnym stylu. Warto dopasować je do charakteru pomieszczenia lub innych dekoracji. To świetna alternatywa dla obrazów i sposób na zagospodarowanie wolnej przestrzeni w pokoju. Mogą to być motywy geometryczne, bajkowe, abstrakcyjne roślinne lub dowolne napisy. Wszystko zależy od pomysłu i upodobań klienta. Malowidła naścienne są wykonywane z ogromną starannością i stają się niepowtarzalnym urozmaiceniem wnętrza”. 

Pomysły na dekorację ściany w domu

Drobne, delikatne wzory lub duże malowidła — sposobów na dekorację wolnej ściany w domu jest wiele. Warto wybrać do tego „centralną” ścianę np. za kanapą lub łóżkiem. W ten sposób zwyczajny pokój staje się dziełem sztuki. Dla wielbicieli minimalizmu malowidło może być jednokolorowe np. białe, które nie będzie krzykliwe, ale nadal będzie przykuwało uwagę. Z kolei osoby lubiące kolory i detale, mogą zdecydować się na krajobraz, motywy abstrakcyjne lub geometryczne. Malowidła nie muszą być duże. Ciekawym i efektownym przykładem jest  motyw kwiatów, który można wykonać tylko na dolnym fragmencie ściany. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia! Wzory nadają pomieszczeniom  barw i charakteru. Malowidła ścienne do pokoju dziecięcego to również świetny pomysł. Mogą to być bohaterowie ulubionej bajki, animowane zwierzątka, podmorski świat albo malowidło na suficie. Takie dzieła warto wykorzystać również w przedszkolach, szkołach i wszystkich innych miejscach uczęszczanych przez dzieci.  

Malowidła ścienne w lokalach

Jeśli prowadzisz restaurację, salon lub innego rodzaju działalność usługową, dekoracja ściany za pomocą malowidła to genialny pomysł. W ten sposób umilisz klientom przebywanie w nim i przykujesz ich uwagę. Grafika może nawiązywać do wykonywanej działalności, np. w restauracji z kuchnią włoską idealnie sprawdzi się pejzaż z tego kraju, a w pubie o tematyce gier komputerowych nie może zabraknąć postaci z popkultury. Ciekawe wzory sprawiają, że pomieszczenie zyskuje na estetyce, jest przytulniejsze, a klientom przyjemniej się w nim spędza czas. Jeśli chcesz przyciągnąć jeszcze więcej klientów postaw na malowidło naścienne, przy którym klienci będą mogli robić sobie oryginalne zdjęcia. Takie miejsca wyróżniają się na tle konkurencji.