Dobry Styl > Budowa i remont > Beton architektoniczny jako rozwiązanie dla biur

Beton architektoniczny jako rozwiązanie dla biur

Data: 06.01.2021 Kategoria: Budowa i remont

Zastanawiasz się nad ciekawą aranżacją biura? Powinieneś zainteresować się betonem architektonicznym. Wiele osób nadal uważa, że jest to materiał wykończeniowy stosowany wyłącznie na zewnątrz budynków. A prawda jest zupełnie inna! Dziś coraz częściej sięga się po niego podczas aranżowania przestrzeni mieszkalnych i firmowych. Co sprawiło, że stał się tak modny i dlaczego szczególnym zainteresowaniem cieszy się we wnętrzach stricte biurowych?

Beton architektoniczny – nowoczesny i designerski materiał wykończeniowy

Po materiał wykończeniowy w postaci betonu architektonicznego sięgają zwolennicy konkretnych aranżacji. Najczęściej pojawia się on w domach, pomieszczeniach i wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym, minimalistycznym i modernistycznym. Doskonale prezentuje się w połączeniu z ponadczasowym drewnem, modną cegłą i metalem. Jednocześnie stanowi też idealne uzupełnienie dla intensywnych, wyrazistych kolorów.

Najpopularniejsze są dziś płyty betonowe na ścianę.

Architekci bardzo często sięgają po betonowe płyty. W swoich projektach uwzględniają ten materiał z kilku powodów. Po pierwsze, doceniają jego walory estetyczne. Po drugie, podkreślają jego specyficzne właściwości. Beton architektoniczny jest ogniotrwały i odporny na ścieranie. Ponadto wykazuje dużą odporność na działanie wilgoci i wody. Z naszego doświadczenia wynika, że betonowe płyty dekoracyjne zastosowanie znajdują zarówno w mieszkaniach, jak i przestrzeniach biurowych. Bardzo często montuje się je też w budynkach użyteczności publicznej

– podkreśla przedstawiciel firmy BTB Beton architektoniczny.

Biuro, jako przestrzeń specjalnego przeznaczenia musi być zaaranżowana schludnie, reprezentacyjnie i nienagannie. A materiał wykończeniowy w postaci betonu architektonicznego nadaje jej szyku i odpowiedniej prezencji. Minimalistyczna forma płyt idealnie wpisuje się w biznesowy design.

Beton architektoniczny i jego największe zalety

To, że beton nadaje pomieszczeniom unikalnego, nowoczesnego charakteru jest oczywiste. Niewiele osób wie jednak, że materiał ten można odpowiednio impregnować, przez co sprawdza się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, na przykład w łazience.

Dekoracyjne płyty betonowe są praktyczne, trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ich montaż jest więc opłacalny, nawet w perspektywie wielu lat. Poza tym betonowe konstrukcje stanowią niezwykle modne i nowoczesne rozwiązania, które robią ogromne wrażenie. W biurach i mieszkaniach idealnie wpisują się w minimalistyczną lub loftową stylistykę.