Dobry Styl > Wypoczynek > Bezpieczna podróż busem. Zasady, których trzeba przestrzegać

Bezpieczna podróż busem. Zasady, których trzeba przestrzegać

Data: 15.01.2021 Kategoria: Wypoczynek

Podróżowanie busem, mimo upływu lat, nie traci na popularności. Niektórzy uważają właśnie ten środek transportu za najbezpieczniejszy. Jednak, aby pokonywanie trasy nie wiązało się z żadnym zagrożeniem, należy jeszcze przed wejściem na pokład pojazdu zadbać o kilka spraw. Poniżej podpowiadamy, co powinieneś zrobić, aby podróż busem była dla ciebie całkowicie bezpieczna.

Podróżuj tylko ze sprawdzonym przewoźnikiem

Nieważne, czy zamierzasz odbyć podróż na drugi koniec Polski, czy Europy – zawsze wybieraj ofertę firmy, która może pochwalić się tym, że funkcjonuje w branży już od dłuższego czasu. Tylko co do takiego przewoźnika można mieć pewność, że zdążył zdobyć zaufanie klientów. W praktyce oznacza to nie tylko komfortowe warunki i wygodę podczas jazdy. Za sukcesem firmy stoją w dużej mierze kierowcy, którzy spisują się na medal – jeżdżą ostrożnie, pewnie i nie stwarzają niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Jeżeli zastanawiasz się nad podróżą busem, postaw na przykład na ofertę LUARKOTRANS – przedsiębiorstwa od ponad 20 lat organizującego przejazdy krajowe i międzynarodowe.

Stosuj się do zasad bezpieczeństwa!

Busy, które można dzisiaj spotkać na drogach, to zdecydowanie nowocześniejsze pojazdy niż te jeżdżące jeszcze kilka dekad temu. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie nie mają obowiązku przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa.

Pamiętaj, aby podczas jazdy busem nie opuszczać swojego miejsca. Może to stworzyć zagrożenie dla ciebie oraz dla innych podróżujących. Łatwo wtedy o potknięcie, upadek, a nawet stłuczenie czy złamania kości. Ponadto powinieneś mieć zapięte pasy, czego wymagają zarówno przepisy, jak i zdrowy rozsądek. W ten sposób ograniczysz do minimum ryzyko uszczerbku na zdrowiu podczas ewentualnego wypadku drogowego.

Zatroszcz się o swój bagaż

Przechowywanie bagażu podręcznego na pokładzie busa jest sporym udogodnieniem dla pasażerów. Trzeba jednak postępować z nim we właściwy sposób.

Ułóż swoją torbę, plecak lub walizkę tak, aby nie przeszkadzały, a co ważniejsze nie stanowiły zagrożenia dla innych osób znajdujących się w pojeździe. Sprawdź, czy bagaż umieszczony na półce nie ma szans spaść na ziemię lub – co gorsza – na innego podróżnika. Nie zapomnij też pilnować swojego ekwipunku – nigdy nie można być pewnym tego, czy w busie nie znajduje się pasażer, który ma nie do końca uczciwe intencje.

Pamiętaj o zasadach higieny

Podczas podróży busem dzielisz przestrzeń z innymi osobami. Chcąc chronić swoje zdrowie, jak najczęściej myj ręce (na przykład podczas postojów) i dezynfekuj je specjalistycznymi preparatami. Jeśli przepisy tego wymagają, załóż maseczkę na twarz. Dzięki temu chronisz siebie i pozostałych pasażerów.