Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Cechy dobrego pensjonatu w górach

Cechy dobrego pensjonatu w górach

Data: 12.07.2019 Kategoria: Wystrój wnętrz

Górskie pensjonaty mogą być bardzo różne, dlatego wybór odpowiedniego miejsca powinien odpowiadać potrzebom klienta. Najważniejsze cechy to zazwyczaj przytulne warunki mieszkalne, otoczenie przyrody oraz dobra lokalizacja umożliwiająca bezproblemowy dojazd do wybranych szlaków i atrakcji turystycznych. Na dobry pensjonat składa się także wiele innych czynników.

Gdzie najlepiej zamieszkać w górach?

Górski klimat wręcz wymaga, by pensjonat tytułujący się jako dobry, był otoczony naturą i widokiem gór. Poszukując pensjonatu na wyjazd wypoczynkowy chcemy mieć jak najlepszy komfort zarówno w pokojach jak i poza nimi. Niezbędna jest przyjazna i życzliwa obsługa, która gotowa jest pomóc w każdej chwili i przy tym wytłumaczy dojazd do każdego interesującego gości miejsca. Pokoje z łazienkami powinny być wyposażone w telewizory LED oraz bezprzewodowy internet. Bardzo ważne są śniadania w pakiecie oraz możliwość zjedzenia innych posiłków, dzięki czemu turyści nie ruszą w podróż bez odpowiedniego przygotowania organizmu. W dobrych pensjonatach znajdziemy także stały dostęp do kawy i herbaty, co wyklucza przechowywanie swoich osobistych produktów spożywczych.

Pensjonat wygodny dla kierowców

Dobry pensjonat powinien być także dobrze zlokalizowany. Nie musi to jednak oznaczać umiejscowienia w ścisłym centrum jednej z turystycznych miejscowości. Dla kierowców dużo wygodniejsze będzie ulokowanie w niedalekiej odległości np. od Zakopanego, pobliskich term czy wyciągów narciarskich. W ten sposób uniknie się tłoków przy każdorazowym wyjeździe. Kierowcy wymagają także darmowych miejsc parkingowych w pakiecie noclegowym. O bezpieczeństwo powinien zadbać monitoring parkingu. Ważna jest przy tym niewygórowana cena za pokój. Oferta noclegowa, pomimo wielu udogodnień, może zniechęcać swoją ceną. Pensjonat może dodatkowo ustanawiać różnego rodzaju oferty specjalne i promocje zależne od poszczególnych okresów. Dodatkowym udogodnieniem mogą być także zniżki na termy czy wyciągi narciarskie.

Bogata oferta noclegowa

Wybrane pensjonaty oferują dodatkowe atrakcje na urozmaicenie czasu dla całej rodziny. Jest to świetna alternatywa na dni, w których popsuje się pogoda lub na wolne popołudnia i wieczory. Piłkarzyki, cymbergaj czy stół do tenisa to rozrywki zarówno dla młodszych jak i starszych. Ponadto w dobrym pensjonacie znajdziemy boisko sportowe oraz miejsce na ognisko. Jak tłumaczy ekspert z Ośrodka „Borowego” w Białym Dunajcu:

Są to nieodłączne elementy dla wycieczek szkolnych i grup zorganizowanych.