Dobry Styl > Porady > Charakterystyka elementów małej architektury miejskiej z pogrupowaniem na kosze, ławki i donice ze stali i betonu

Charakterystyka elementów małej architektury miejskiej z pogrupowaniem na kosze, ławki i donice ze stali i betonu

Data: 23.08.2018 Kategoria: Porady

Właściwe zagospodarowanie przestrzeni miejskiej wymaga rozwiązań nie tylko funkcjonalnych, ale również estetycznych i atrakcyjnych wizualnie. Poszczególne elementy wystroju miasta powinny zapewniać komfort i bezpieczeństwo jego mieszkańcom. Z tego powodu bardzo istotne jest zastosowanie takich elementów małej architektury, które idealnie wkomponują się w otoczenie, spełnią funkcję dekoracyjną, a także będą cechować się wysoką jakością i trwałością.

Kosze

Kosze uliczne nie tylko pozwalają zachować na danym obszarze stosowny porządek, ale także pełnią znaczącą funkcję ozdobną. Dzięki szerokiej ofercie sklepu Eko-asklepios, pojemniki na odpady mogą być tak dobrane, aby idealnie oddawać charakter danego miasta i podkreślać jego walory estetyczne. Zastosować możemy kosze o przeróżnych kształtach, kolorach i rozmiarach, dzięki czemu osiągniemy ich spójność z otoczeniem oraz dopasowanie do pozostałych elementów architektury miejskiej, a to sprawi, iż doskonale oddadzą klimat danego miasta. Kosze uliczne powinny być ustawione w taki sposób, aby umożliwić mieszkańcom swobodne ich użytkowanie – należy więc zadbać, aby pojemniki znalazły się w jak największej liczbie miejsc.

Ławki

Ławki w przestrzeni miejskiej, to niezwykle istotny element, który umożliwia mieszkańcom relaks i wypoczynek. Najczęściej znajdziemy je w parkach i skwerach, a także w centrach miast. W celu podkreślenia walorów wizualnych danego miejsca, możemy zdecydować się na eleganckie, klasyczne ławki drewniane, minimalistyczne betonowe, nowoczesne ławki ze stali nierdzewnej, z oparciem lub bez. Tak szeroki wybór stwarza ogromne możliwości aranżacyjne, a także dba o komfort i wygodę mieszkańców.

Donice

Donice to niewątpliwie jeden z najbardziej ozdobnych elementów w przestrzeni miejskiej. Dzięki dostępności ich różnych rodzajów, idealnie wpasują się zarówno w nowoczesny, minimalistyczny styl, jak i w przestrzeń o tradycyjnym, klasycznym charakterze. Wśród najbardziej popularnych typów donic możemy wyróżnić:

betonowe – charakteryzują się ogromną trwałością i odpornością na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, a także na uszkodzenia mechaniczne. Ich design podkreśla wygląd umieszczonych w nich kwiatów, a uniwersalny styl donic betonowych idealnie wpasowuje się niemal w każdy rodzaj przestrzeni

stalowe – donice tego typu zaprojektowane zostały z myślą specjalnie o przestrzeni miejskiej. Doskonale sprawdzają się w aranżacjach wykorzystujących niewielkie drzewa oraz krzewy, jednak mogą posłużyć także jako donice kwiatowe. Ich żebrowana forma zapewnia im wrażenie lekkości, a wykorzystywana do ich produkcji stal sprawia, iż prezentują się stylowo i elegancko.

kompozytowe – kompozyt to materiał niezwykle trwały i odporny, który swoim wyglądem doskonale imituje prawdziwe drewno. Zaletą donic kompozytowych jest duża lekkość, która pozwala na swobodną zmianę aranżacji z ich udziałem.