Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Charakterystyka i zalety szaf wnękowych

Charakterystyka i zalety szaf wnękowych

Data: 17.05.2018 Kategoria: Wystrój wnętrz

Szafy wnękowe sprawdzą się w zasadzie w każdych okolicznościach. Szczególnie docenimy je jednak w tych mieszkaniach, które nie mogą poszczycić się dużą powierzchnią użytkową. W ich przypadku każdy metr kwadratowy jest cenny i zastosowanie szafy wnękowej idealnie wpasowuje się w tego rodzaju podejście. Szczególnie, gdy została wykonana na wymiar, przez prawdziwego fachowca znającego się na swojej pracy.

W jakim celu stosuje się szafy wnękowe?

Założenie szafy wnękowej jest zasadniczo bardzo proste. Mebel ten gospodaruje wolne miejsce, które w innym przypadku nie byłoby użyteczne. Jeśli szafa tego rodzaju zostanie wykonana na wymiar, zajmuje całe dostępne miejsce i zyskuje tym samym na funkcjonalności. Najlepiej zamówić ją w profesjonalnym zakładzie stolarskim, takim jak Bumeb. Mamy wówczas pewność, że nie tylko wymiary szafy będą się zgadzały, ale zostanie ona także wyposażone we wszystkie elementy, na których nam zależy. Coraz częściej szafy tego rodzaju wyposażone są bowiem w lustra czy dodatkowe oświetlenie, a także specjalne miejsca przeznaczone na przechowywanie np. deski do prasowania. Opcji jest naprawdę wiele, a z biegłym stolarzem omówimy je wszystkie, dobierając te, na których najbardziej nam zależy.

Jakie zalety niesie wykorzystanie szafy wnękowej?

Dobra szafa wnękowa ma przede wszystkim odpowiednie wymiary – minimum to około pięćdziesięciu centymetrów głębokości. Tylko taka głębokość zapewni nam wygodę korzystania z szafy wnękowej i możliwość odkrycia wszystkich jej zalet. Tych jest natomiast niemało. Jeśli mebel tego rodzaju zostanie dobrze rozplanowany i zaprojektowany, oferuje zaskakująco dużą ilość miejsca. Najczęściej wydziela się także przestrzenie dedykowane konkretnym częściom garderoby, wyposażenia domu czy też butom. Warto zastanowić się nad tym, na które możemy sobie pozwolić, a z których będziemy musieli zrezygnować. Szafa wnękowa nie może przytłaczać – jest umieszczona w miejscu, z którego w innym wypadku w ogóle byśmy nie skorzystali. Zaletą szafy wnękowej jest zatem jej wyjątkowa budowa wewnętrzna – co jednak z drzwiami? Tutaj również mamy wybór. W przypadku niewielkiego metrażu możemy zdecydować się na drzwi przesuwane, ale one sprawdzą się wyłącznie w szafach o szerokości wynoszącej ponad półtora metra. W przeciwnym razie mogą być po prostu niepraktyczne. Widać więc, że wiele korzyści z posiadania szafy wnękowej osiągniemy tylko wtedy, gdy zostanie ona wykonana w profesjonalnym zakładzie stolarskim, którego pracownicy mądrze wykorzystają dostępną przestrzeń.