Dobry Styl > Porady > Charakterystyka idealnej diety dla psów

Charakterystyka idealnej diety dla psów

Data: 20.03.2018 Kategoria: Porady

Miłośnicy czworonogów dokładają wielu starań, aby ich podopieczni byli zdrowi. Dbamy o regularne spacery i odpowiednią dawkę ruchu, pielęgnujemy sierść psa i systematycznie odwiedzamy weterynarza, żeby upewnić się, że naszemu pupilowi nic nie dolega. Mimo naszych starań często zaniedbujemy dietę psa, gdyż nie dysponujemy wystarczającą wiedzą na jej temat. Co powinien jeść czworonóg, by cieszyć się dobrym zdrowiem i odpowiednią sylwetką? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Na właścicielu czworonoga spoczywa ogromna odpowiedzialność. O psa należy starannie dbać i dopasować swój tryb życia do jego potrzeb. Jednak dzięki drobnym poświeceniom, zyskujemy wiernego przyjaciela i niezwykłego towarzysza, który wypełni nasze życie radością. Czego potrzebuje Twój czworonożny kompan oprócz codziennej dawki ruchu i miłości? Odpowiedniej karmy. Jak powinna wyglądać idealna dieta psa? Podpowiadamy.

Zadbaj o odpowiednie żywienie czworonoga

Nie tylko ludzie potrzebują odpowiednio zbilansowanej diety. Także Twój pupil powinien otrzymywać właściwie dopasowaną karmę. Dzięki temu będzie zdrowy i pełen energii. Jak wybrać najlepsze jedzenie dla psa? Przede wszystkim należy czytać etykiety! Na rynku znajdziemy mnóstwo karm, jednak nie wszystkie są godne uwagi. Kupując karmę, należy brać pod uwagę także wiek pupila, gdyż inne zapotrzebowanie na składniki odżywcze mają szczeniaki, a inne dorosłe psy. Nie bez znaczeni jest także rasa psa. Pamiętajmy, że niektóre rasy zmagają się z określonymi dolegliwościami, dlatego warto wybierać karmę dedykowaną właśnie im. Dzięki temu czworonóg dostanie posiłek szyty na miarę i wyposażony we wszystkie składniki odżywcze, które są mu potrzebne do codziennego funkcjonowania. Decydując się na psią karmę, możemy kierować się także wagą psa. Małe rasy takie jak york, czy mops, powinny dostawać drobną karmę, którą bez trudu pogryzą. Jeżeli wiemy, że nasz pupil zmaga się z jakąś alergią lub nietolerancją pokarmową, również uwzględnijmy to przy wyborze karmy. Wciąż nie jesteś pewien, jaka dieta będzie najlepsza dla Twojego podopiecznego? Renomowana Przychodnia Weterynaryjna w Chorzowie to miejsce, które powinieneś odwiedzić. Weterynarz przebada Twojego pupila i doradzi Ci, jaką karmę warto wybrać.

Sprawdź skład karmy

Pamiętajmy, żeby zawsze sprawdzać skład karmy, gdyż reklamy i obietnice producentów nie zawsze pokrywają się ze stanem faktycznym. W pożywieniu czworonoga powinno dominować mięso. Unikaj wszelkich polepszaczy smaków i sformułować typu „o smaku mięsa”.  Pamiętaj, że odpowiednio dobrana karma to inwestycja nie tylko w dobre samopoczucie, ale także zdrowie Twojego czworonożnego przyjaciela. Idealna dieta dla psów powinna zawierać wysokiej klasy składniki, być dopasowana do wielkości lub rasy czworonoga oraz uwzględniać jego alergie i problemy zdrowotne.