Dobry Styl > Wyposażenie > Charakterystyka idealnej lady recepcyjnej

Charakterystyka idealnej lady recepcyjnej

Data: 28.08.2017 Kategoria: Wyposażenie

Recepcja to wizytówka każdej firmy. To miejsce, z którym klient ma styczność zaraz po przekroczeniu progu biura. W recepcji załatwia się wiele spraw, dlatego powinna być nie tylko reprezentacyjna, ale i wygodna oraz funkcjonalna. Najlepszym rozwiązaniem jest odpowiednio dobrana lada recepcyjna. Zobaczcie czym powinna się charakteryzować.

Dlaczego lada

Urządzając recepcję w biurze wielu właścicieli firm zastanawia się nad tym, czy lepiej sprawdzi się w niej lada, czy biurko. Nie da się ukryć, że pierwsze rozwiązanie ma o wiele więcej zalet.

Lada recepcyjna pomaga w utrzymaniu porządku i zapewnia schludny wygląd całej recepcji. Dzięki specjalnemu cokołowi nie widać tego, co dzieje się na blacie roboczym recepcjonistki lub sekretarki, dlatego można przechowywać tam wiele przydatnych akcesoriów i dokumentów, bez wrażenia chaosu i bałaganu. Ten efekt nie jest możliwy do osiągnięcia w przypadku ustawienia w recepcji zwykłego biurka. Ponadto, lada zapewnia pracującej tam osobie wystarczającą ilość miejsca na nogi i komfortową ilość miejsca do pracy – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę Meblant, producenta i dystrybutora mebli.

Idealna lada

Wybierając ladę do recepcji, warto kierować się pewnymi kryteriami, takimi jak:

  • funkcjonalność – idealna lada do biurowej recepcji powinna być zaprojektowana w ten sposób, by była ergonomiczna i mogła spełniać swoje zadania,
  • estetyka – recepcja to pierwsze miejsce, z którym ma się styczność wchodząc do biura, dlatego musi być estetyczna i elegancka, a także łatwa do utrzymania w porządku, najlepiej jeśli kolorystyką pasuje do wystroju wnętrza,
  • kształt – dopasować najlepiej go do wielkości wnętrza, najczęściej wybierane są lady w kształcie litery U, lekkich fal lub prostokąta,
  • odpowiednie materiały – najlepiej wyglądają i sprawdzają się lady wykonane z drewna, metalu, szkła lub tworzyw sztucznych.

Przy projektowaniu lady recepcyjnej równie ważne jest dokładne zaplanowanie jej ekspozycji, a konkretnie dobór funkcjonalnego oświetlenia i dodatków aranżacyjnych. Aby sama recepcja była bardziej przytulna, warto także pomyśleć o roślinach lub kompozycjach kwiatowych, które wpływać będą nie tylko na samopoczucie pracowników, ale i odwiedzających firmę klientów.

Duże wrażenie robią nowoczesne, minimalistyczne i designerskie meble biurowe, charakteryzujące się wyjątkowymi kształtami. Jeśli stylistyka biura utrzymana jest w tej konwencji, wybierając ladę do recepcji warto postawić na niebanalne, geometryczne formy.

Pamiętajcie, że wygląd lady recepcyjnej (jak i samej recepcji) powinien być dopasowany do wystroju i stylu całego biura, aby wraz z innymi meblami tworzyła ona spójną, estetyczną całość.