Dobry Styl > Wyposażenie > Charakterystyka idealnej szafy do pokoju dziecięcego

Charakterystyka idealnej szafy do pokoju dziecięcego

Data: 31.10.2017 Kategoria: Wyposażenie

Szafa to mebel do przechowywania, którego nie powinno zabraknąć w sypialni zarówno osoby dorosłej, jak i dziecka. Jednak szafy rodziców i maluchów będą się od siebie znacznie różnić. Jaka powinna być idealna szafa do pokoju dziecięcego? Jakie zadania stoją przez tym elementem wyposażenia i czym się kierować podczas zakupów? Oto wszystko, co warto wiedzieć, wybierając szafę dla malucha.

Co skrywa dziecięca szafa?

Szafa to obowiązkowy element wyposażenia pokoju dziecięcego. Pozwala nieco opanować chaos, jaki maluchy zwykły tworzyć w swoich kolorowych królestwach.

Szafa ułatwia utrzymanie porządku, szczególnie wśród ubrań, których szybko rosnące dziecko ma mnóstwo – mówi specjalista ze sklepu Świat Dziecka. – Szafa to także dobre miejsce do przechowywania innych rzeczy używanych w dziecięcym pokoju: pościeli, zasłon, domowych tekstyliów.

Szafa do pokoju dziecięcego jest nie tylko miejscem przechowywania ubrań, ale też innych przedmiotów należących do dziecka, np. zabawek. Warto sięgnąć po mebel, który daje możliwość przechowywania nie tylko ciuchów, ale dzięki rozmaitym półkom, szufladom czy wieszakom pozwala umieścić wewnątrz inne przedmioty, które na co dzień nie muszą pozostawać pod ręką.

Warto pamiętać, że szafa stanie się zapewne miejscem dziecięcych zabaw (idealna kryjówka podczas gry w chowanego!). Dlatego nie należy pomijać względów bezpieczeństwa.

Wybieramy idealną szafę dla dziecka

Ponieważ szafa ma stać w pokoju dziecięcym, musi być nie tylko funkcjonalna, ale też dopasowana do wnętrza, a przede wszystkim powinna podobać się dziecku! Z tego powodu przeważająca część szaf dziecięcych ma ciekawy wygląd, przyciągający uwagę dziecka dzięki szerokiej gamie kolorów albo użyciu motywów z ukochanych bajek.

Widać wyraźne zróżnicowanie na meble dla chłopców i dziewczynek. Te pierwsze są prostsze pod względem wzornictwa i bardziej stonowane co do barw. Obok bieli, która dominuje w obu przypadkach, pojawiają się takie kolory, jak: błękit, granat, brąz, szarość. Dla dziewczynek zarezerwowany jest natomiast róż. Meble przeznaczone do pokoju małej księżniczki są też bogatsze pod względem zdobień.

Współczesne szafy dziecięce to nie tylko stojące skrzynie na ubrania. Obok modeli klasycznych pojawiają się też bardziej rozbudowane, np. złożone z kilku segmentów, które razem tworzą niewielka meblościankę zdolną pomieścić wszystko, czego potrzeba w dziecięcym pokoju. Taka powiększona o szuflady i półki szafa to najprostszy sposób na niedrogie umeblowanie niewielkiego pokoju.