Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Charakterystyka lamp typu loft

Charakterystyka lamp typu loft

Data: 17.05.2018 Kategoria: Wystrój wnętrz

Lampy typu loft, czyli utrzymane w stylu industrialnym, to dziś prawdziwy hist. Wykorzystuje się je w bardzo wielu różnych wnętrzach – w domach, restauracjach, pubach, a nawet w modnych salonach fryzjerskich. Takie lampy nadają wnętrzom ciekawego klimatu, a rzucane przez nie ciepłe światło, sprawia, że czujemy się przy nich naprawdę przytulnie. Czym są lampy typu loft? Co je charakteryzuje? Kiedy warto się na nie zdecydować? Odpowiedzi poznacie czytając nasz artykuł.

Duża żarówka

Cechą charakterystyczną wszystkich lamp typu loft, są duże żarówki w stylu retro. Te żarówki rzucają specyficzne, ciepłe światło, a wyglądem nawiązują, do wycofanych już ze sprzedaży żarówek tradycyjnych. Żarówki do lamp typu loft mogą mieć różne kształty i rozmiary – szczególną popularnością cieszą się żarówki w rozmiarze XXL, które świetnie prezentują się same, po prostu zawieszone na jakimś fajnym, dekoracyjnym kablu. Duży wybór żarówek do tych lamp znajdziemy w ofercie firmy It Gastro. Takka żarówka daje bardzo przyjemne, ciepłe światło, dlatego z jej pomocą można wykonać niebanalne oświetlenie w jakimś klimatycznym lokalu gastronomicznym – pubie lub kawiarni. Połączenie takiej żarówki w stylu retro z ozdobnym, kolorowym kablem, to najbardziej podstawowa wersja lampy typu loft.

Minimalistyczna oprawa

Drugą cechą charakterystyczną lamp typu loft, jest ich minimalistyczna oprawa. W przestrzeni loftu stawiamy na ciekawe rozwiązania, które jednak są związane w jakiś sposób z industrialną tradycją danego wnętrza. Takie są też lampy typu loft. Mogą one wyglądać jak stare urządzenia przemysłowe – część lamp typu loft dostępna jest w ciężkich, stalowych oprawach, w kolorze czerni lub miedzi. Bardziej popularne są jednak lampy składające się wyłączenie z kolorowego kabla i designerskiej żarówki, lub takie, których oprawa wykonana została z grubych, poukładanych w fantazyjny sposób drutów. Lampy typu loft mogą być wiszące, stojące, często pojawiają się tez w formie kinkietów, na specjalnej harmonijce, dzięki czemu można wyciągać je na różną odległość od ściany.

Do jakich wnętrz pasują lampy typu loft?

Wbrew pozorom, lampy typu loft wyglądają świetnie w bardzo wielu różnych wnętrzach – nie tylko w dużych, postindustrialnych przestrzeniach. Taka lampa będzie ciekawym dodatkiem także na przykład w salonie urządzonym w stylu minimalistycznym, lub w pokoju dla nastolatka. Lampy tego typu są właściwie uniwersalne – do każdego wnętrza wniosą trochę ciekawego charakteru.