Dobry Styl > Ogród > Charakterystyka ogrodzeń panelowych

Charakterystyka ogrodzeń panelowych

Data: 29.06.2017 Kategoria: Ogród

Przygotowując się do wyboru ogrodzenia posesji, musimy przede wszystkim zdefiniować swoje oczekiwania wobec nowego płotu. Na czym zależy nam najbardziej? Czy szukamy eleganckiego płotu, który będzie podkreślał charakter domu, czy może raczej solidnego ogrodzenia, które ma zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo terenu? Dowiedz się, kiedy sięgnąć po ogrodzenia panelowe i czego się po nich spodziewać.

Najprostszym sposobem wzniesienia solidnego ogrodzenia terenu jest budowa płotu z metalowych przęseł lub paneli – przekonuje nasz rozmówca z firmy GRAŻKA, zajmującej się profesjonalną budową konstrukcji stalowych.

Przyjrzyjmy się bliżej charakterystyce tego drugiego rozwiązania.

Trwałe i odporne ogrodzenia panelowe

Ogrodzenia z paneli, choć sprawiają wrażenie wyjątkowo lekkich, należą do bardzo trwałych i odpornych. Wynika to ze sposobu wykończenia tworzącej je siatki metalowej. Po zakończeniu procesu produkcji panelu, co obejmuje cięcie i zgrzewanie drutów, a następnie profilowanie całości, metalowe elementy zabezpieczane są specjalnymi powłokami antykorozyjnymi.

Gotowy panel standardowo poddawany jest cynkowaniu. Dla podniesienia wytrzymałości i nadania panelowi dodatkowej wartości estetycznej, poddaje się go następnie malowaniu proszkowemu. Procesy te skutecznie uodporniają ogrodzenie na niszczące oddziaływanie czynników środowiskowych, takich jak deszcz, mróz czy mocne słońce.

Płot z paneli jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo nie rdzewieje, w związku z czym zbędne są zabiegi renowacyjne, malowanie, czy wymiana przęseł nawet przez kilkadziesiąt lat.

Ogrodzenia panelowe – łatwy montaż

Niewątpliwą zaletą ogrodzeń panelowych jest ich łatwy montaż. Poszczególne panele montuje się za pomocą specjalnych obejm do stalowych słupków, również zabezpieczonych malowaniem proszkowym. Ogrodzenia tego typu wykonuje się najczęściej na eleganckiej podmurówce, wykonanej z elementów prefabrykowanych wraz z praktycznymi łącznikami.

Zastosowania ogrodzeń panelowych

Płoty z paneli metalowych znajdują zastosowanie na prywatnych posesjach, ale ze względu na szybkość i łatwość montażu oraz niewielką cenę, wykorzystywane są także jako ogrodzenia całych osiedli mieszkaniowych. Doskonale sprawdzają się także w charakterze ogrodzenia obiektów handlowych i przemysłowych, działek wypoczynkowych, placów zabaw czy kompleksów sportowych.

Decydując się na budowę ogrodzenia z paneli należy pamiętać, że jakość, a co za tym idzie trwałość konstrukcji, w dużej mierze uzależniona jest od poprawnego montażu. Dlatego do wzniesienia płotu warto zaangażować profesjonalną ekipę.