Dobry Styl > Budowa i remont > Zalety domów szeregowych

Zalety domów szeregowych

Data: 06.05.2017 Kategoria: Budowa i remont

Domy szeregowe to standard na Zachodzie, a w Polsce stosunkowo nowe rozwiązanie zyskujące coraz większą popularność, zwłaszcza w większych miastach i na ich obrzeżach. Zabudowa szeregowa, składająca się z domów złączonych ze sobą ścianami i tworzących w ten sposób jeden szereg,  to unikalne połączenie mieszkania w bloku i domu jednorodzinnego. Jakie zalety posiada to rozwiązanie?

Prywatność i bezpieczeństwo

Dom szeregowy, podobnie jak w przypadku zabudowy jednorodzinnej, to gwarancja prywatności. Wszystko dzięki osobnemu wejściu do domu, które daje domownikom poczucie niezależności i intymności. Do tego dochodzi też własny ogród. Z drugiej strony bliskość sąsiadów sprawia, że czujemy się bezpiecznie i niweluje poczucie odosobnienia charakterystyczne dla życia w domach wolnostojących.

Własny ogród

Własny kawałek ziemi to jeden z największych atutów zabudowy szeregowej. Mieszkańcy każdego segmentu posiadają prywatny ogródek, który mogą dowolnie zagospodarować. To idealne miejsce na uprawę kwiatów, ziół i warzyw, mały plac zabaw dla dzieci oraz taras do wypoczynku i grillowania. W ogródku zrelaksujemy się i spędzimy miłe chwile w otoczeniu rodziny i znajomych.

Dobra lokalizacja

Nowoczesne szeregowce najczęściej zlokalizowane są w miastach lub na ich peryferiach. Zapewniają więc dobrą komunikację z centrum miasta, czyli łatwy dojazd do pracy i szkoły, zarówno samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej. To zdecydowana przewaga zabudowy szeregowej nad jednorodzinnymi domami wolnostojącymi stawianymi w znacznej odległości od miasta.

Zagospodarowanie terenu

Kupując dom w zabudowie szeregowej otrzymujemy w pakiecie również bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę. Na tego typu osiedlach zwykle znajdują się różnego rodzaju udogodnienia, takie jak place zabaw dla dzieci, siłownie na wolnym powietrzu, boiska sportowe i inne obiekty rekreacyjne. To również zagospodarowane tereny zielone, alejki i drogi dojazdowe. W pobliżu zabudowy szeregowej znajdziemy też sklepy i obiekty usługowe.

Korzyści finansowe

Mieszkanie w domu szeregowym oznacza również oszczędności dla domowego budżetu. Wyjaśnia to doradca z firmy MARCOPOLO DEVELOPMENT: Dom w zabudowie szeregowej zawsze kupimy taniej niż dom wolnostojący w podobnej lokalizacji. Wiele szeregowców powstaje przy tym na terenach podmiejskich, w związku z czym są one tańsze również od mieszkań zlokalizowanych w centrum miasta. W cenie mieszkania możemy więc otrzymać większy metraż i własny ogródek. Ponadto samo użytkowanie szeregowca także będzie opłacalną inwestycją. To przede wszystkim mniejsze opłaty za ogrzewanie w porównaniu do budynków wolnostojących, a to dzięki temu, iż segmenty połączone są ze sobą ścianami, co ogranicza straty ciepła. Zaoszczędzimy również na kosztach eksploatacyjnych i konserwacyjnych, np. na wywozie odpadów czy utrzymaniu wspólnych terenów zielonych. Biorąc pod uwagę tak liczne zalety szeregowców, nie dziwi rosnące zainteresowanie tego typu ofertami nieruchomości.