Dobry Styl > Wystrój wnętrz > Naklejki dekoracyjne sposobem na odświeżenie aranżacji wnętrza

Naklejki dekoracyjne sposobem na odświeżenie aranżacji wnętrza

Data: 06.05.2017 Kategoria: Wystrój wnętrz

Odświeżanie wnętrz kojarzy się zazwyczaj z remontem, wymianą mebli i dekoracji, czyli z kosztownym i czasochłonnym procesem. Okazuje się jednak, że istnieją dzisiaj proste sposoby, dzięki którym przy niewielkim nakładzie kosztów i pracy można zmienić aranżację danego pomieszczenia. Takim rozwiązaniem są naklejki dekoracyjne.

Odświeżanie wnętrz

Aranżacja wnętrza wyszła z mody albo po prostu nam się znudziła? Potrzebujemy zmian w mieszkaniu, chcemy unowocześnić pomieszczenie i popracować nad jego estetyką? Odświeżanie wnętrz to najlepszy sposób na dopasowanie wyglądu pomieszczenia do aktualnych preferencji domowników. W przeprojektowaniu wnętrza ogranicza nas jednak nie tylko wyobraźnia, ale też budżet i czas. Na szczęście – w związku z faktem, iż odświeżanie wnętrz jest dziś bardzo popularnym trendem – na rynku dostępne są rozwiązania umożliwiające szybką i tanią metamorfozę wnętrz. Sposobem na to są naklejki dekoracyjne, dzięki którym nadamy wnętrzom świeży, współczesny wygląd i odmienimy ich charakter.

Zalety naklejek ściennych

Naklejki ścienne to prawdziwy hit w branży dekoratorskiej. Swoją popularność zawdzięczają licznym zaletom, takim jak:

  • Prosta aplikacja – naklejki są od razu gotowe do przyklejenia na ścianę i nie wymagają użycia kleju. Posiadają samoprzylepną warstwę, dzięki czemu wystarczy tylko przyłożyć wzór do ściany.
  • Bogactwo wzorów – dzisiaj możemy nakleić właściwie dowolny wzór na ścianę: od motywów przyrodniczych, przez figury geometryczne, aż po napisy. Dodatkowo większość firm oferuje realizację indywidualnych projektów.
  • Niewielki koszt – ceny naklejek dekoracyjnych zaczynają się już od kilkunastu złotych, jest to więc tani sposób na odświeżenie wnętrza.
  • Dobra jakość – obecnie do wyrobu naklejek wykorzystuje się nowoczesne technologie i trwałe materiały, np. welur, które dobrze się prezentują i są wytrzymałe.
  • Łatwe odklejanie – naklejki dekoracyjne łatwo się przykleja i równie łatwo można się ich pozbyć. Dzięki temu bez problemu usuniemy, zmienimy, a nawet przeniesiemy wzór w inne miejsce.

Jak odmienić wnętrze naklejkami?

W jaki sposób wykorzystać naklejki do metamorfozy wnętrza? Podpowiada specjalista z firmy Metamorfozy.biz: Wzór na ścianie to niebanalna dekoracja wnętrza, dzięki której nadamy wnętrzu współczesny charakter. To dobry sposób na wypełnienie pustej przestrzeni na ścianie i zarazem alternatywa dla tradycyjnych obrazów czy plakatów. Figury geometryczne dodadzą pomieszczeniu nowoczesności, zwłaszcza jeśli wybierzemy dekoracje trójwymiarowe. Wzory kwiatowe stworzą ciepła atmosferę, a motywujące napisy będą stanowiły źródło inspiracji i dodadzą energii do działania. Naklejki na ścianę sprawdzą się doskonale w pokoju dziecięcym. Dzięki zabawnym postaciom i ulubionym motywom, takim jak samochody czy zwierzątka, dopasujemy aranżację pokoju do gustu maluchów. W tym właśnie tkwi sekret popularności naklejek – to sposób na odświeżenie pomieszczenia i nadanie mu indywidualnego charakteru, wyrażającego osobowość domowników.