Dobry Styl > Budowa i remont > Co zrobić z deskami zerwanymi z podłogi?

Co zrobić z deskami zerwanymi z podłogi?

Data: 14.10.2021 Kategoria: Budowa i remont

Planujesz remont lub rozbiórkę wybranego budynku i nie wiesz, co zrobić z deskami zerwanymi z podłogi? A może już udało Ci się ściągnąć z podłogi jej wierzchnią warstwę i nie masz pojęcia, jak się jej pozbyć? W dzisiejszym artykule opowiemy nieco o profesjonalnym zrywaniu desek, a także o działalności firm, które mogą od Ciebie przyjąć zgromadzone materiały.

Profesjonalna rozbiórka budynków drewnianych – czy w ramach tej usługi możliwe jest zrywanie desek z podłogi?

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek usłyszeć o działalności firm, które specjalizują się w profesjonalnych rozbiórkach budynków drewnianych? Jeśli nie, to koniecznie sprawdź, co dokładnie mieści się w ofercie wybranego przez Ciebie przedsiębiorstwa. Choć deski, które planujesz zerwać, wcale nie muszą znajdować się w budynku w całości wykonanym z drewna, to bardzo możliwe, że wspomniane przez nas firmy rozbiórkowe także u Ciebie mogą zająć się zrywaniem podłogi.

Przykładem takiego przedsiębiorstwa jest firma budowlana Silvva oferująca między innymi rozbiórkę konstrukcji drewnianych, budynków gospodarczych i stodół, która świadczy swoje usługi na terenie miejscowości Janów Lubelski i całego województwa lubelskiego oraz podkarpackiego. Jeśli więc nie udało Ci się jeszcze zerwać desek ze swojej podłogi, poważnie rozważ skorzystanie z pomocy profesjonalistów, dzięki którym wszelkie prace rozbiórkowe mogą zostać wykonane w bardzo krótkim czasie.

Działalność skupów desek podłogowych

Zerwanie desek z podłogi to jednak niejedyne wyzwanie, które czeka Cię, jeśli chcesz przeprowadzić prace rozbiórkowe – nawet jeśli dotyczą one wyłącznie podłogi. Po wykonaniu tego zadania musisz pomyśleć o tym, co zrobisz ze zgromadzonymi deskami. Jeśli jest ich niewiele, to być może uda Ci się je zagospodarować w ciekawy sposób, natomiast jeśli masz ich naprawdę dużą liczbę, poważnie zastanów się nad ich odsprzedaniem w wybranym punkcie skupu.

Wspomniane przez nas przedsiębiorstwo Silvva, oprócz prac rozbiórkowych, oferuje swoim klientom także możliwość odkupienia wybranych materiałów, a w tym desek podłogowych. Pamiętaj tylko, że nie wszystkie deski nadają się do odsprzedania. Na przykład Silvva wymaga, by dostarczane do nich deski podłogowe miały co najmniej 2,1 m długości oraz co najmniej 15 cm szerokości. Firma ta nie przyjmuje materiału, który jest: malowany (olejem, farbą, ropą), zgniły i bardzo robaczywy. Jeśli dysponujesz deskami odpowiedniej jakości, z pewnością uda Ci się je sprzedać i to za całkiem zadowalającą kwotę.