Dobry Styl > Porady > Co zrobić z drzwiami po włamaniu do mieszkaniu?

Co zrobić z drzwiami po włamaniu do mieszkaniu?

Data: 24.02.2021 Kategoria: Porady

Widok obrabowanego mieszkania może zmrozić krew w żyłach. Na początku warto sprawdzić, czy jesteśmy bezpieczni. Gdy emocje już opadną, a policja zostanie zawiadomiona, przychodzi czas na zastanowienie się, co zrobić z zepsutymi drzwiami. Istnieje kilka możliwości, na które można się zdecydować, w zależności od rodzaju zniszczeń. Dowiedz się, jakie czynności należy podjąć po włamaniu i jak zabezpieczyć się na przyszłość.

Naprawa drzwi wejściowych

Włamując się do domu lub mieszkania, złodzieje najczęściej niszczą wkładkę lub cały zamek. Oczywiście skala usterki może być różna, jednak zawsze warto wymienić wkładkę. W ten sposób mamy pewność, że tylko właściciel mieszkania posiada pasujące klucze. Serwis zajmujący się naprawą drzwi po włamaniu najlepiej wezwać od razu. W końcu chcemy jak najszybciej zamknąć się bez obaw w domu. Decyzje o dodatkowych zamknięciach lub innego rodzaju zabezpieczeniach można podjąć później. Niektórzy złodzieje do złamania zabezpieczeń stosują łom. Wtedy konieczna jest naprawa wygiętej ościeżnicy i profilu drzwi. Niestety czasami zdarza się, że są one zbyt wygięte, co skutkuje wymianą drzwi wejściowych.

Montaż nowych drzwi

 Włamanie na teren prywatny jest dosyć traumatycznym przeżyciem. Wiele osób jeszcze przez długi czas boi się, że może zdarzyć się to ponownie, jest wyczulone na wszystkie dźwięki w domu lub mieszkaniu i ma ograniczone zaufanie do dotychczasowych zabezpieczeń. Dla takich osób wymiana zamka to za mało i często decydują się na zakup zupełnie nowych drzwi. Dobrym wyborem jest założenie dodatkowych, wytrzymałych zamków lub zakup drzwi antywłamaniowych. Takie działanie na pewno pomoże domownikom na nowo poczuć się bezpiecznym w swoich własnych czterech ścianach. Ekspert z firmy Tom-Plast  radzi:

„Montaż drzwi z porządnymi zabezpieczeniami warto mieć na uwadze już na etapie budowania lub remontowania domu. W ten sposób zmniejszymy ryzyko nieszczęśliwego wypadku i możemy spać spokojnie”.

Dodatkowe zabezpieczenia

Im więcej zabezpieczeń w domu, tym lepiej. Naprawa drzwi po włamaniu lub montaż nowych jest krokiem podstawowym, jednak można podjąć jeszcze inne kroki. Jednym z nich jest założenie alarmu antywłamaniowego lub elektronicznego systemu bezpieczeństwa. W blokach i kamienicach dodatkowym zabezpieczeniem jest domofon, dzięki któremu trudniej jest dostać się do klatki. Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, warto również rozważyć jego założenie. Obecnie, coraz więcej domofonów wyposażona jest w kamerę, dzięki czemu można zauważyć nieproszonego gościa zanim, dotrze do drzwi. Mieszkańcy niższych poziomów bloków lub domów są narażeni również na wtargnięcie przez okno, dlatego zabezpieczenia przed włamaniem warto założyć również na nich.