Dobry Styl > Wyposażenie > Czy moskitery mogą mieć różny kolor siatki?

Czy moskitery mogą mieć różny kolor siatki?

Data: 08.03.2022 Kategoria: Wyposażenie

Moskitiery okazują się niezwykle przydatne w walce z różnymi owadami. Warto pomyśleć o ich montażu zarówno w przypadku mieszkania, jak i domu. Niektórzy obawiają się jednak, że będą one nieładnie wyglądały i ze względu na to rezygnują z montażu artykułów. Odpowiednio dopasowany kolor moskitier sprawia, że są one niezauważalne. W poniższym artykule podpowiadamy, jaki odcień siatek wybrać, by nie zwracały na siebie uwagi.

To, czy moskitiera będzie widoczna, zależy przede wszystkim od jej koloru. Dlatego tak ważne okazuje się dokładne zastanowienie się nad barwą siatki. Najłatwiej dopasować jej ramkę, ponieważ najczęściej jest ona dobierana kolorystycznie do ramy okna. Dzięki temu staje się niezauważalna, co jest istotne dla większości klientów. Nieco trudniejsze okazuje się wybranie odcienia siatki znajdującej się w moskitierze.

Doradca klienta pracujący w internetowym sklepie z moskitierami podpowiada: Bogaty wybór kolorów siatek sprawia, że każdy może wybrać je zgodnie z własnymi preferencjami. Producenci oferują różne odcienie, aby klienci mieli szansę na idealne dobranie siatki do indywidualnych preferencji. Najlepiej jednak sprawdzają się produkty szare, ponieważ są najmniej widoczne.

Jaki kolor siatki wybrać?

Szare siatki okazują się najlepszym wyborem dla osób, którym zależy na dyskrecji. Jeśli planujesz zamontować moskitiery, ale chcesz, by były one jak najmniej widoczne, zdecyduj się na zakup siatki w uniwersalnym kolorze. Jednym z nich jest szary – siatki w takich odcieniach nie będą widoczne z daleka. W żaden sposób nie utrudniają one widoczności i nie irytują wyraźnym kolorem. Okazują się odpowiednie zarówno do domów, jak i mieszkań. Cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów, ponieważ są najbardziej uniwersalne.

Niektórzy jednak decydują się na wybranie kolorowych siatek w moskitierach. Jest to odpowiednia propozycja wyłącznie dla osób, którym nie przeszkadza to, że produkt znajdujący się w oknach, będzie widoczny. Ciekawą propozycję stanowią siatki zielone, zwłaszcza w domach położonych blisko lasów czy parków. Ich kolor pasuje bowiem do otoczenia, dzięki czemu nie rzucają się w oczy. Z kolei siatki czarne i białe są mniej użyteczne. Niektórzy myślą, że dobrym wyborem są produkty białe. Należy jednak pamiętać, że są nie tylko widoczne z daleka, ale również łatwo się brudzą. Konieczne jest więc ich częste czyszczenie. Poza tym bardzo widoczne są na nich martwe owady. Insekty są mniej widoczne na siatkach czarnych, ale na nich najbardziej widoczny jest kurz i pył. Poza tym są one widoczne z daleka, przez co niewiele osób decyduje się na ich zakup. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się szare siatki.