Dobry Styl > Porady > Czy sukienki dla druhen powinna finasować panna młoda?

Czy sukienki dla druhen powinna finasować panna młoda?

Data: 02.01.2022 Kategoria: Porady

Tradycja ubioru druhen wygląda inaczej w różnych państwach. Na Zachodzie popularne jest rozwiązanie przystrojenia ich w jednakowe sukienki. W Polsce wygląda to nieco inaczej. Coraz więcej panien młodych decyduje się wybrać jedynie spójny kolor i styl kreacji, pozostawiając zakupy w rękach swoich przyjaciółek i kuzynek. Czy panna młoda rzeczywiście powinna finansować sukienki dla druhen?

Czy panna młoda powinna kupować sukienki dla druhen?

Druhny pełnią funkcję orszaku dla panny młodej. Stanowią jej piękne tło, dlatego muszą być odpowiednio przystrojone. Zazwyczaj to panna młoda decyduje o wyglądzie, kroju i barwie sukienek dla druhen. Być może stąd bierze się przekonanie, że to ona powinna zakupić kreacje.

W praktyce wygląda to inaczej. Jeżeli przyszła mężatka chce, aby wszystkie druhny miały jednakowe sukienki, nie powierza zakupom nikomu innemu. Jeśli natomiast nie zależy jej na podobnych kreacjach, druhny mogą kupić suknie według własnych gustów i upodobań. W takim wypadku panna młoda zapewnia tylko korsarze na rękę. Wiele zależy od relacji, jakie panują między przyszłą mężatką a druhnami. Czasem pojawiają się kłótnie i zgrzyty, które utrudniają podjęcie decyzji (łącznie ze wzięciem odpowiedzialności za opłaty).

Aby uniknąć niepotrzebnych problemów, wiele przyszłych mężatek rezygnuje z pomysłu jednakowych sukni dla druhen – jedynym wymogiem jest dowolna, własnoręcznie wybrana sukienka o określonej barwie (np. pomarańczowej, różowej) i pasujący element, np. bukiecik, korszarz.

Jak wybrać sukienkę dla druhny?

Szukanie sukienki dla druhen jest trudnym zadaniem, ponieważ każda posiada inną figurę oraz typ kolorystyczny. Sytuacja staje się jeszcze poważniejsza, gdy panna młoda planuje kupić jednakowe sukienki dla przyjaciółek i kuzynek o różnych typach urody. Najlepiej na początku zrobić burzę mózgów i porozmawiać z każdą przyszłą druhną, w jakich fasonach i kolorach czuje się najlepiej. Nie warto nastawiać się na jednakowe sukienki, tylko takie o identycznym kolorze i stylu, uzupełniane jedynie o takie same dodatki. Takie rozwiązanie zapewni spójny wygląd wszystkich druhen. Sukienki będą skrojone na miarę ich sylwetek, a one same poczują się piękne i zadbane. Najlepiej jednak, żeby przed zakupami panna młoda ustaliła wszystko wraz z druhnami.

Sukienki dla druhen najlepiej kupować w sprawdzonych, dedykowanych sklepach odzieżowych. Przykładem takiego miejsca jest firma Sherri Hill z Krakowa, posiadająca wśród swojego asortymentu ekskluzywne sukienki wieczorowe, koktajlowe, balowe, a nawet plus size.