Dobry Styl > Porady > Czym charakteryzują się pigmenty do makijażu permanentnego Biotouch?

Czym charakteryzują się pigmenty do makijażu permanentnego Biotouch?

Data: 07.04.2018 Kategoria: Porady

Makijaż permanentny to nic innego jak makijaż stały, który może się utrzymywać w świetnej formie nawet przez kilka lat, jeśli zostanie wykonany pigmentami nowej generacji przez doświadczoną osobę. Makijaż permanentny jest stosowany do podkreślenia konturów ust i ich czerwieni, a także na brwiach i rzęsach. Wykonanie makijażu jest nieco podobne do tatuowania – zabieg polega na wprowadzeniu pigmentów do przestrzeni międzykomórkowej naskórka. Należy zaznaczyć, że pigmenty te muszą być trwałe i bezpieczne dla zdrowia, nie mogą też powodować żadnych uczuleń ( są hipoalergiczne) . W naszym artykule przyjrzymy się bliżej pigmentom nieorganicznym do makijażu permanentnego markowej firmy Biotouch Inc. USA.

Cechy pigmentów Biotouch

Nasz artykuł przygotowaliśmy dzięki pomocy salonu kosmetycznego Perfect Glamour z Wrocławia, który jest wyłącznym w Polsce autoryzowanym przedstawicielem marki Biotouch Inc. USA. Pigmenty te nazywane są produktami klasy premium z kilku istotnych powodów. Gama kolorów, które możemy znaleźć w palecie Biotouch, obejmuje ponad 30 kolorów, co daje wiele możliwości ich wykorzystania i zadowolenia nawet najbardziej wymagających klientek. Warto dodać, że poszczególne kolory można ze sobą mieszać, by uzyskać oczekiwany efekt. Kolory są trwałe, nasycone, są świetnie tolerowane przez różne rodzaje skóry. Producent zapewnia, że po otwarciu zachowują swój naturalny kolor i nie utleniają się, są umieszczane w 3 ml buteleczkach, co dodatkowo pozwala zachować maksymalną sterylność i bezpieczeństwo wykonania stałego makijażu. Pigmenty do makijażu permanentnego Biotouch są hipoalergiczne (nie powodują alergii) i bezpieczne dla zdrowia – są opracowane na bazie składników nieorganicznych. Zawierają glicerynę, dzięki której obszar skóry, który jest poddawany pigmentacji, jest nawilżany w trakcie wykonywania zabiegu. Warto też dodać, że produkty te spełniają wszelkie normy Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa. I na koniec ciekawostki: czarny pigment marki uznawany jest za najlepszy czarny eyeliner dostępny na rynku, a dodatkowo producent ma w swojej ofercie także interesujący produkt – Biotouch COLOR LIFT – który służy do wyciągania koloru pigmentu, czyli może posłużyć do bezpiecznego wykonania korekt nieprawidłowo wykonanego makijażu permanentnego.

Przykład wykonania ciekawego makijażu permanentnego brwi

Jednym z najbardziej popularnych ostatnio makijaży permanentnych jest makijaż permanentny brwi metodą piórkowo-kreskową. Makijaż wykonywany jest za pomocą sterylnych piórek (stąd nazwa), które tworzą połączone ze sobą płaskie, jednorazowe igły. Za ich pomocą pigment wprowadzany jest do przestrzeni międzykomórkowej naskórka – zabieg jest całkowicie sterylny i bezpieczny. Makijaż różni się od metody tradycyjnej, ponieważ daje jeszcze bardziej naturalny efekt: możemy uzupełnić po prostu brakujące włoski, czy asymetryczne przestrzenie. Jeśli kosmetyczka wybierze odpowiednio dopasowany pigment, efekt będzie widoczny tylko dla nas i dla osób, z którymi przebywamy na co dzień i interesuje ich nasz wygląd. Mówiąc humorystycznie: jest szansa, że usłyszymy od szefowej, z którą się przyjaźnimy „O, masz nowy makijaż?” – ale od szefa, który tylko podrzuca nam do biura kolejne papiery, komentarza już nie będzie.

Podsumowując: omawiane pigmenty do makijażu permanentnego Biotouch to doskonałe rozwiązanie dla nawet najbardziej wymagających specjalistów od tego typu zabiegów, podobnie jak dla klientek.